İnternetten Para Kazanmak İçin En Karlı ve Basit İş Fikirleri 2021

20.09.2020
İnternetten Para Kazanmak İçin En Karlı ve Basit İş Fikirleri 2021

İnternetten para kazanmak son zamanlarda bir çok insanın tercih ettiği konuların başında gelmektedir. Gerek korona virüsün etkilerinden, gerekse de sermayesiz olan gençlerden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum. İnternetten kazanç sağlamak bir çok kişiye göre kolay gibi gözükse de işin aslı tam olarak öyle değil, ciddi anlamda emek gerektiriyor.

Dolayısıyla eğer sermayesiz iş fikirleri veya internetten para kazanmayı kolay olarak düşündüğünüz için bu konuları araştırıyorsanız tahmin ettiğiniz kadar kolay olmadığını söylemekte yarar var. Ancak, yapılmayacak bir iş değil, bunun nedeni internetten yapılacak işler fazlasıyla karlı ve çok fazla zamanınızı almıyor. Sadece pes etmeden çabalamalı ve istediğinizi alana kadar pes etmemelisiniz.

İnternetten Para Kazanmak İçin İş Fikirleri

İnternetten para kazanmak yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun bir süreç, dolayısıyla aşağıdaki iş fikirleri listemizi bu açıdan dikkate alarak okumanızı tavsiye ediyorum. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan internetten yapılacak işler listemize hızlı bir şekilde geçelim ve internetten nasıl para kazanılır görelim.

1. Dropshipping

Dropshipping yapmak internetten para kazandıran ve en az uğraş isteyen iş fikirlerinden birisidir. Bunun nedeni kargo, ürün bulmak ve diğer uğraştırıcı işlere girmezsiniz. Dropshipping ile hazır satışa sunulan ürünleri pazarlayarak ciddi karlar ile para kazanabilirsiniz. Dolayısıyla, aşağı yukarı 3 yıldır en çok tercih edilmesi öneriler işlerden birisi Dropshipping olmaya devam ediyor.

2. E-Ticaret

E-Ticaret yaparak para kazanmak için sıradan bir yol izlemeden çalışıldığında oldukça karlı olabiliyor. Örneğin Aliexpress gibi sitelerden getireceğiniz yeni ürünler sizi ciddi anlamda öne çıkaracaktır ve hatta rekabette ciddi bir yol kat ettirecektir. Bu sebepten ötürü eğer E-Ticaret iş fikri size mantıklı geliyorsa her şeyden önce yeni ürünler bulmak için çabalamalısınız.

3. Blog Sitesi Açmak

2015 yılından bu yana hemen hemen herkesin vakıf olduğu, ancak bir çok kişinin giremediği yada girse bile bir süre sonra pes ettiği işlerden birisidir blog sitesi açmak. Büyük ölçüde ciddiyet ve süreklilik isteyen bu para kazanma yöntemi aslında en basiti sadece dediğimiz gibi düzenli olarak içerik girmeyi ve pazarlama ipuçlarını takip etmeyi gerektiriyor.

4. Freelancer Olmak

Freelancer olarak internetten hizmet satmak bir diğer karlı iş fikirlerinden birisi. Bunun nedeni herhangi bir sermaye gerektirmiyor olması, birde oldukça büyük bir müşteri portföyü ile bu işe başlayacağınız siteler mevcut. Bu siteler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz En iyi Freelancer platformları yazımıza gidebilirsiniz.

5. Hazır Uygulama Satın Alma

İnternet üzerinde, günlük hayatımızdaki gibi bir çok şey hazıra döndü, artık hemen hemen tüm yazılım çözümlerini hazır bir şekilde satın alma şansınız var. Codecanyon ve Codester gibi sitelere giderek uygulama kaynak kodlarını satın alıp AppStore yada PlayStore gibi uygulama mağazalarına yükleyip reklamlarla para kazanabilirsiniz.

6. Spotify İle Podcast Paylaşma

Eğer bilginize ve tecrübelerinize güveniyorsanız Spotify ile yeni bir Podcast yayınlayabilir ve kitlenizi oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Spotify 1.000 dinlenme için 5 dolar gibi bir ödeme yapıyor, günlük 10.000 dinlenme alırsanız 50 dolar kazanırsınız bu da TL’ye çevirdiğimizde günlük 350 TL’den fazla bir para kazanmanız demek.

7. YouTube Edit / Seslendirme Yapmak

Eğer video ve prodüksiyon konusunda kendinize güveniyorsanız videolar düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Eğer video kurgu montaj gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız güncel haberleri seslendirerek oldukça fazla izlenme alabilir ve bol kazançlı bir şekilde çalışabilirsiniz bu konuda.

8. Instagram Mağazası Açmak

Online olarak para kazanmanın en popüler yollarından birisi de Instagram mağazası açma iş fikridir. Bol kazançlı bir iş yapmak istiyorsanız gerçekten E-Ticaret ve türevlerini araştırmalısınız, Instagram ile ürün satışı yapmak uğraştırıcı bir iş gibi gözükse de aslında o kadar zor değil. Sadece yapmanız gereken ürün stoku oluşturmak ve bunları Instagram’da pazarlamak.

9. Yatırım Fonlarına Yatırım Yapın

Eğer elinizde bir süreliğine değerlendirmek istediğiniz sermayeniz varsa, bu parayı kullanabileceğiniz en iyi bol kazançlı iş fikirlerinden birisi de yatırım fonlarına yatırım yapmak olmalı. Banka hesabınız ile yatırım hesabı açıp bu fonları görüntüleyebilir ve yatırım yapabilirsiniz. Uzun vadede genelde oldukça kazançlı olan yatırım fonlarını kesinlikle araştırmalı ve yatırım yapmalısınız.

10. Serbest Yazarlık

Serbest yazarlar bir takım web sitelerine içerik oluşturan kişilere denir ve bunlar genelde Freelance çalıştıkları için yayıncılar oldukça karlı bir iş anlaşması olarak genelde serbest yazarlık yapanlar ile çalışırlar. Blog Aracı gibi bir çok içerik sitesine mail atarak yazar arayıp aramadıklarını sorabilir ve anlaştığınız sitelere içerik girişi sağlayarak internetten para kazanabilirsiniz.

11. Pinterest ile Fikir Paylaşmak

Pinterest son zamanlarda en fazla trafiğe sahip sitelerden birisi. Bu siteyi ürünlerinizi satmak için veya WordPress site kurarak fikir önerilerinizi Pinterestten görsel olarak paylaşabilirsiniz. Aylık binlerce lira kazandıran bu site internetten para kazanmak oldukça kolay bir hal alıyor. Tek yapmanız gereken site kurup ilgi çekici resimleri bu siteden paylaşarak trafik çekmek. Daha fazla bilgi için Pin to Pin site açmak içeriğimize göz atabilirsiniz.

12. Dlive’da Yayın Yapmak

Dlive Twitch benzeri bir canlı yayın programı, sizde burada yayınlar yaparak yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. İnternette en karlı işlerden birisi olan yayıncılıkta birkaç farklı gelir modeli var. Bunları; sponsorluk, reklamlar ve bağışlar olarak sıralayabiliriz. Dlive bağış üzerine kazanç sağlamanızı amaçlıyor. Ayrıca herhangi bir komisyon kesmiyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.