Boş Zamanlarınızı Değerlendirebileceğiniz Popüler Dizi Önerileri

07.12.2020
Boş Zamanlarınızı Değerlendirebileceğiniz Popüler Dizi Önerileri

Bu yıl televizyonla ilişkimizin daha önemli sıkı olduğu bir yıl geçirdik. Evlerimizde sıkışık ve yalıtılmış günlerimizi hatta gecelerimizi birlikte geçirmeyi seçtiğimiz bu dizilerle gerçek bir dostluk kurduk. Bir noktada farklı şeylere ilgi duymaya başladık, dizi seven film de izledi film seven güzel dizilere başladı. Velhasıl, dizi önerileri listelerin bir sorun vardı.

Bir çok dizi önerisi listesi okuduğunuzu ve bir çoğunda zaten izlemiş olduğunuz dizilerin bulunduğunu düşünürsek çok fazla alternatif bir dizi önerileri listesi gördüğünüzü sanmıyorum. Ancak, ben bu içeriğimde sizler için benzersiz belki ilk defa duyacağınız popüler diziler listesi hazırladım. Umarım diğer listelerden daha keyifli dizi önerileri bulabilirsiniz.

1. The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

En iyi yabancı diziler 2021 listesinde üst sıralarda gösterilen dizi bir Netflix yapımı. Dram, gizem, gerilim ve korku türlerinden olan dizide yolları ayrılan beş kardeşin yaşanan bir trajedinin ardından, perili köşk olarak bilinecek evlerinde yeniden bir araya gelişi işleniyor.

2. Fargo

Fargo

Sezonların birbiriyle bağlantısı bulunmadığı dizi, suç, dram ve gerilim türlerinden hoşlananlar için iyi bir seçim. Gerçek hayattan uyarlanmış cinayetlerin işlenişi izleyiciyi içine çekiyor ve zihinleri zorluyor. Bu sebepten dolayı oldukça sürükleyici Fargo dizisini, dizi önerileri listemizin ilk sıralarına layık gördük.

3. Succession

Succession

HBO yapımı drama-komedi türlerindeki dizi bir Emmy, bir Bafta ve iki Altın Küre sahibidir. 21. Yüzyılda geçen dizide, bir medya imparatorunun emeklilik kararıyla karışan aile içi ilişkiler anlatılıyor.

4. The Boys

The Boys

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanmış dizi, bir şirket altında birleşen süper kahramanların şöhretlerini kötüye kullandığı ve dünyaya yön verdiği bir evrende geçmekte. Aksiyon, suç ve bilim kurgu türlerini sevenlere göre bir dizi.

5. Ray Donovan

Ray Donovan

Dizi, Los Angeles’ta yaşayan ve genelde ünlülerin problemlerini çözen bir profesyonel danışmanın git gide daha karmaşık hale gelen yaşamını anlatıyor. Suç ve dram türlerinde Dünyanın En İyi Dizileri arasında yer alıyor.

6. This Is Us

This Is Us

Her karakterin başarılı bir şekilde işlendiği dram türü dizi olan This Is Us, Pearson ailesinin hayatını anlatıyor. Olaylara samimi yaklaşımı ve kişiler arası ilişkilerin duygusallığıyla her bölüm ağlatan ve gülümseten bir dizi.

7. Altered Carbon

Altered Carbon

Kitaptan uyarlanan bu bilim kurgu dizisinin her bölümü gerilim ve aksiyon barındırıyor. Dizi, insan zihninin dijital olarak bir bedenden başkasına aktarılabildiği uzak bir gelecekte paralı bir askerin yaşadıklarını anlatıyor.

8. Sharp Objects

Sharp Objects

Suç, gizem ve gerilim türlerindeki dizi eskiden yaşadığı kasabada öldürülen kızların cinayetini soruşturan bir muhabiri konu ediyor. Gizem konulu Yabancı Diziler arasında beğenilen seçeneklerden biri.

9. Killing Eve

Killing Eve

Killing Eve dizisi psikopat bir katil ve onu yakalamaya çalışan bir ajanın ilişkilerinin kısa sürede bir takıntıya dönüşmesi ve giderek karmaşıklaşmasının anlatıldığı dizi dram ve suç türlerinde.

10. Fleabag

Fleabag

Londra’da, otuzlu yaşlarında ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikâyesini ele alan komedi türündeki dizi iki Altın Küre sahibi. Üst üste gelen sorunların ve hayatı düzene koymayı engelleyen olayların anlatımı zekice ve izleyiciyi içine çekiyor.

11. The Queen’s Gambit

İlk olarak The Queen’s Gambit dizisini yazmak gerekir. Bu dizinin ilk yayım tarihi 23 Ekim 2020’dir. Netflix yapımı olan dizi dönem işidir. 1 sezon 7 bölümden oluşan diziye mini dizi denilebilir. Dizide Elizabeth Harmon adlı bir kadının başarılı satranç öyküsü işleniyor. Elizabeth annesinin ölümünden sonra yurda yerleştirilir, burada yurdun hademesi sayesinde satranç öğrenir ve kısa sürede deha olur. Evlat edinildikten sonra satranç yarışmalarına katılır ve kısa süre sonra tüm dünya adından söz etmeye başlar. Yılın son aylarına damga vuran dizi en çok merak edilen diziler arasında yükselmektedir.

12. Unorthodox

Unorthodox 26 Mart 2020 tarihinde çıkış yapan bir dizidir. Bu dizide histerik Yahudi cemaatinde görücü usulü evlilik yapan fakat bu evlilikten kaçarak şarkıcılık yapmak için mücadele eden Esther’in hikayesini izliyoruz. Bir genç kadının gösterdiği güçlü mücadeleye tanıklık ederken Yahudi cemaatinin uyguladığı aşırılıkları da öğrenmekteyiz. Dizide Esther hem ülkesinden hem kocasından hem de ona dayatılan baskılardan kurtulamaya çalışıyor. Esther genç yaşına rağmen yaşadığı bunca baskıdan kaçıp Avrupa’da yeni bir hayata başlayabilecek mi?

13. Normal People

Üçüncü olarak BlueTv’de gösterilen 12 bölümlük Normal People var. Marianne ile Connell’in İrlanda’da yaşadığı zıt hayatları, ikilinin tanışma ve beraber olma süreci gösteriliyor. Dizide ilk gençlik yıllarında başlayan beraberlik lise ve üniversite dönemlerinde de devam ediyor. İkili ne ayrı ne de beraber kalabiliyor. Hem arkadaşlığı hem de aşkı beraber yaşayan çiftin sonu nasıl olacak?

14. Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere dizisinde dışarıdan mükemmel gözüken bir ailenin içine mercek geçiriliyor. Anne ile kızının geçmişi ve yaşadıkları izleyiciyi son derece şaşırtıyor.

15. The Last Dance

Beşinci olarak mini dizi-belgesel şeklinde karşımıza çıkan The Last Dance var. Bu yapımda efsane basketbolcu Michael Jordan’ın hayat hikayesini izliyoruz.

16. The Stranger

Altıncı sıraya HBO yapımı The Stranger dizisini ekleyebilirsiniz. Bu dizide 11 yaşında bir çocuğun ölümünün ardından yaşanan olaylar görülüyor. Tüm dünyada çok yoğun ses getiren dizi 12 Ocak 2020’de gösterime girmiştir.

17. Rached

Yedinci sırada Rached korku ve gerilim dizisi var. Bu dizide bir hemşirenin hastalarla ilgilenirken nasıl canavar haline geldiği konu ediliyor.

18. Messiah

Bu dizide Mesih olduğunu iddia eden bir kişinin CIA ajanı tarafından araştırılması konu ediliyor. En çok merak edilen diziler içindedir.

19. Mrs. America

Bu dizide kadın hareketinin tarihi ve feminizmin nasıl geliştiği işlenmektedir.

20. Aşk 101

Başarılı yerli yapımlarımızdan biri olan Aşk 101’de 90’lı yılların lise döneminde yaşayan beş gencin farklı hayatları aşk, aile, dostluk ve mücadele çerçevesinde sunuluyor. Dizinin içinde gençlik halleri konu edilen oyuncuların yıllar sonrası yani bugünü ve hayatında meydana gelen değişiklikleri de görmeye başlıyoruz.

Boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz en iyi dizi önerileri listemizin sona geldik. 2021 yılında kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bu dizi önerileri listemiz umarım hoşunuza gitmiştir. Daha fazla dizi önerileri listesi arıyorsanız yandaki bağlantı aracılığı ile en yeni dizi önerileri listelerimizi keşfedebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Feyza Akyüz
INEFABLE 👑
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.