Dijital Aktiviteler: İnternette Yapılabilecek En Eğlenceli 15 Şey

Dijital Aktiviteler: İnternette Yapılabilecek En Eğlenceli 15 Şey

Uzun bir süredir hafta sonları hala evlerimizin başımızı uzatamıyoruz, bu süreçte hepimizin canı bir şekilde sıkılıyor. Kimi ilgi alanlarıyla meşgulken, kimisi daha faydalı şeyler yapmakta. Bence en keyifli dijital aktivite ileride işinize yarayacak işlerle meşgul olmanız ama tabi tercih meselesi. Sizler için hazırladığım bu blog yazımda uzun zamandır hazırladığım internette yapılabilecek aktiviteler listesi derledim.

Neler var diye soracak olursanız yukarıda bahsettiğim sadece size katkı sağlayacak konulara değinmedim, aynı zamanlarda çok keyifli belki de salgın sonrası bir işinize yaramayacak şeylerde bulunuyor. Yani genel bir internette yapılabilecek eğlenceli şeyler listesi diyebilirim. Keyifli okumalar ve tabii aynı zamanda iyi eğlenceler…

1. Blog Yazmak

Blog yazmak beni çoğu zaman rahatlatan, ilginç bilgiler öğrenmemi sağlayan ve para kazandıran bir aktivite. Artık kendi blog sitenizi açmadan da Blogaraci.com gibi yani şuan bunu okuduğunuz site gibi platformlarla rahatlıkla boş zamanlarınızı değerlendirebilir ve bunun yanı sıra para kazanabilirsiniz.

2. Projeler Oluşturmak

Benim salgın döneminde sıklıkla tercih ettiğim bir diğer aktivite olarak proje oluşturmak. İlerleyen dönemlerde hayatımda bir dönüm noktası oluşturmak için boş zamanlarımda çeşitli araştırmalar yaparak kendi alanım olan yazarlık konusunda projeler oluşturuyorum ve çeşitli marka araştırmaları yapıyorum. Kariyer yapmak istiyorsanız bu oldukça önemlidir, çünkü araştırmalar yaparken edineceğiniz bilgilere nerede ihtiyaç duyacağınız belli olmaz.

3. Film İzlemek

İnternetten yapılabilecek en iyi 9 aktivitenin ilki ve en çok tercih edilenler arasında yer alan film izleme eylemi ile zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabilirsiniz. Keyifliyseniz komedi, üzgün ruh haline sahipseniz trajik, gelişimden yana iseniz akılda kalan, gündemi takip ediyorsanız ödüllü; kısacası o an ki ruh halinize göre istediğiniz türde film seçip izleyebilirsiniz.

4. Sesli Kitap Dinlemek

Kitap okumaktan hoşlanmıyorsanız bu işi sizin yerinize yapan insanları takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken merak ettiğiniz, dilediğiniz kitabı seçmek.

5. Dizi İzlemek

En akıcı zamanı, dizi izleyerek geçirebilirsiniz. Yerli ya da yabancı, hangisi ilgi alanınız ise sizi sürükleyerek gecenizi gündüze katacak bir etkinliktir. Blog Aracı sosyal içerik platformunda bunun için onlarca belki de yüzlerce konu bulunuyor.

6. Komik Videolar İzlemek

Yapacak bir işiniz yoksa ve eğlenmek için bir arayış halinde iseniz internetin komik videoları sizi bekliyor olacaktır, tercih edebilirsiniz. YouTube ve TikTok gibi video sitelerinde sayısız komik video bulunmakta. Bu videolar ile kısa süreliğine kafanızı dağıtabilirsiniz.

7. Clubhouse’la Sosyalleşmek

Bildiğiniz üzere son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Clubhouse yeni bir trend. Önceden podcast tarzı şeyler vardı ancak Clubhouse oldukça interaktif bir platform, ayrıca hemen hemen herkes onu kullanıyor. Yalnız Android kullanıcıları hariç tabi, şuan için IOS özelindeki kullanıcılara hizmet veriyorlar.

8. Dil Öğrenmek

Son zamanlarda bir eğitim merkezine gitmeden, interneti kullanarak dil öğrenmek popülerleşti. Kendine, çabasına güvenen herkes bu platformda aktiflik göstermektedir. Öğrenilen gramer bilgisi, izlenilen yabancı dil videoları, dinlenilen yabancı şarkılar ve edinilen yabancı arkadaşlıklar ile dili akıcı konuşma söz konusudur. Süreç tamamlanana dek internetin aktif kullanımı sizleri yönlendirecek ve uygun ortamlar sağlayacaktır.

9. Oyun Oynamak

İnterneti kullanarak yapılacak aktiviteler arasında en çok tercih edilenlerden biri de oyundur. Yaş, cinsiyet fark etmeksizin istek ve arzu doğrultusunda hangi oyun ilgi alanınız ise o alanda oyun oynayabilir, oynarken arkadaş edinebilir ve hoşça vakit geçirebilirsiniz.

10. Bir İlgi Alanı Oluşturmak

Hayatınızda ilgi duyduğunuz herhangi bir şey yoksa size bir ilgi alanı belirleyip o ilgi alanınıza göre araştırmalar yaparak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Eğer hali hazırda ilgilendiğiniz bir alan varsa bu konuda daha kapsamlı araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle yabancı kaynakları kullanarak yapacağınız araştırmalar size çok şey katabilir.

11. Para Kazanmak

İnternet, onu kullananlara para kazanma seçeneğini de sunmaktadır. Para kazanmanın birçok alternatifi olduğu gibi, sizlerin hangi işi yapmak istediğinizi belirlemeniz yeterlidir. Fiziksel eylem gerektirmeyen, sadece internet kullanarak para kazanmanın yaygınlığı yadsınamaz gerçeklikler arasındadır.

12. Bir Kaç Dakika Hiçbir Şey Yapmayın

İnsan oğlu teknoloji var olduktan sonra sürekli eli, kolu ve gözü meşgul canlılar haline gelmiştir. Bu sorunu zaman zaman ortadan kaldırmak hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda sizi rahatlatabilir. Özellikle internette çalışan biriyseniz bunu 5 dakika bunu denediğinizde kafanızı özellikle daha rahat hissedeceksiniz. Bu sizi bir çok durumla yüzleştirecek bir şey.

13. Sosyal Medya Hesapları Kullanmak

İster fotoğraflarınızı ister yazılarınızı isterseniz videolarınızı paylaşabileceğiniz çeşitli platformlar belirleyerek, bu alanlarda üyelikler açıp kendinizi ifade edebilir, çevrenizde tanınır hale gelebilirsiniz. Sosyal medyada var olmak sizlere iyi gelecektir.

14. İletişim Ağında Bulunmak

İnternetin insanlığa sunduğu en iyi özellikler arasında çevrenizle, sevgilinizle, arkadaş grubunuzla, aileniz ile sürekli ve hızlı olarak haberleşme ve iletişim sağlamasıdır. Bunun için WhatsApp grupları, sosyal medya siteleri ve hatta son zamanlarda popüler olan Telegram gruplarına girebilirsiniz.

15. Kişisel Bakım Konuları

İster erkek olun ister kadın, kişisel bakımlarınızı yapmak sizi daha diri ve dinç tutar. Hayatın hantallığını üzerinizden atmak için internet üzerinden güzellik ve bakım gibi konuları takip edip en yeni güzellik sıralarını kendinize uygulayabilirsiniz. Bunun dışında pandemi dönemi bittiğinde bu durum sizi olumlu anlamda etkileyecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Balcı
Okumayı, öğrenmeyi ve her şeyden öte keşfetmeyi seven biri. Ayrıca anaokulu öğretmeni, öğretmeyi de seviyor.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.