Instagram’da Hikayelere Gizli Bakma Yöntemi (Instagram Story Saver)

Instagram’da Hikayelere Gizli Bakma Yöntemi (Instagram Story Saver)

Gizlilik her zaman mühim bir konulardan biri olmuştur, lakin sosyal medyanın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte gizlilik sadece etiket olarak kullanılan bir kelimeden ibaret kalmıştır. Bugün ise Instagram uygulamasında sıkça ihtiyaç duymuş olduğumuz konulardan birine değineceğiz.

Instagram’da birinin hikayesine gizlice bakmak için neler yapılmalı? Instagram’da hikayeye gizlice bakmak için ilk etapta o kişinin profilinin herkese açık olması veya o kişiyi takip ediyor olmanız gerekmektedir. O kişinin profiline sorunsuzca erişebiliyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek rahatlıkla Instagram hikayelerine gizlice bakabilirsiniz.

Hikaye kayıt edici uygulamasını telefonunuza indirmeniz ve giriş yapmanız durumunda artık kimin hikayesine gizlice bakmak istiyorsanız o kişinin kullanıcı adını yazarak hikayesini açabilir ve isterseniz de telefonunuza indirebilirsiniz. Instagram’da hikayeye gizlice bakmak için aşağıdaki şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Instagram’da Hikayelere Gizlice Bakma Yöntemi

IOS kullanıcılar için test etmedim lakin muhtemelen İOS kullanıcılar için de işe yarıyor olacaktır bunun için aşağıda yazmış olduğum seçenekler tamamen Android kullanıcılar içindir. IOS’da uyarlamadan önce mutlaka farklı bir arkadaşınızda test ediniz.

  1. Android cihazınıza Google Play üzerinden StorySaver uygulamasını yükleyiniz ve uygulamayı açarak giriş yapınız.
  2. Giriş yaptıktan sonra karşınıza takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri çıkacaktır, bu kısımdan kimin Instagram hikayelerine gizlice bakmak istiyorsanız listeden o kişiyi bulunuz. Veya takip etmediğiniz bir kişinin hikayesine göz atmak istiyorsanız üst kısımdaki arama seçeneğini kullanarak kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.
  3. Kişinin üzerine dokunduğunuz zaman karşınıza o kişiye ait hikaye veya hikayeler açılacaktır buradan hangi hikayesine bakmak istiyorsanız ya da indirmek istiyorsanız o hikayenin önizlemesine dokunun.
  4. Karşınıza Repost, Save ve Share seçenekleri çıkacaktır, buradan Save diyerek o kişinin hikayesini direk olarak telefonunuzun Galerisine kayıt edebilir veya diğer seçenekleri kullanarak paylaşabilirsiniz.
  5. Galeriye indirdiğiniz hikayeyi açarak o kişinin gizlice Instagram hikayesine ulaşmış olacaksınız. Karşı tarafa herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir.
  6. Devamında, gizlilik sizin için önemli ise mutlaka bu işlemi bir başka arkadaşınız da test ediniz. Instagram sürekli olarak gelişen bir uygulama olduğundan dolayı bugün paylaşmış olduğum bu işlem yarın çalışmıyor olabilir.

Instagram’da gizlice birinin hikayesine bakma yönetimini bu şekilde açıklamış olduk, üst kısımda dediğim gibi sadece Android cihazında denemiştim ve bu yıl itibariyle çalışmaktadır. IOS için de App Store mağazalarında Instagram Story Saver adı altında birçok uygulama mevcut bunları da deneyerek telefonunuza Instagram hikaye kayıt etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hikayelerine gizlice bakma içeriğimiz bu kadardı, umarım başkalarının hikayelerine gizli bakmak için faydalı olmuştur. Daha fazla sosyal medya içerikleri için yandaki bağlantıya basarak sosyal medya konularımıza ulaşabilir ve daha fazla Instagram rehberine ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.