Instagram Story (Hikaye) İndirmek İçin En Basit Yöntem

Instagram Story (Hikaye) İndirmek İçin En Basit Yöntem

İnstagram dünya çağında en fazla kullanılan uygulamalardan biridir. Günlük hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz İnstagram aynı zamanda kendimizi tanıttığımız paylaşımlar ile öne çıktığımız bir uygulamadır.

Veriler dikkate alındığında sonucuna göre dünyada Instagram’da en fazla kayıtlı kullanıcıya sahip ülkeler arasında 6. sırada bulunuyoruz. Bu da aslında ülkemizde ne kadar çok fazla İnstagram kullandığımız ve zamanımızı geçirdiğimizi göstermektedir. Instagram uygulaması kurulduğu zamandan beri birçok değişikliğe gitmiştir.

Kendini sürekli geliştirmiş ve bizlere sunmuştur. Hem uygulama ara yüzü hem de özellikler açısından sürekli yenilenen platform rakiplerinden klonladığı özelliklerle de kullanıcı sayısını artırmayı başardı. Instagram hikâye özelliği ile ise gün içerisinde hoşumuza giden bir resim, kendi fotoğraflarımızı veya çektiğimiz videolarımızı hikâye olarak atıyor ve İnstagram hesabımızda 24 saat süreli kalmamızı sağlıyor.

Teknoloji severlerin yakından bileceği üzere Instagram hikayeleri şu an platformun en fazla kullanılan özellikleri arasında geliyor. Instagram profillerinde anlık çok fazla fotoğraf ya da video paylaşıp profillerini doldurmak istemeyen kullanıcılar için getiren Hikayeler (Story) özelliği anlık durum paylaşımı yapmayı kolaylaştırıyor.

Ayrıca Instagram hikayelerine son eklenen özellikler sayesinde arkadaşları etiketleme, soru-cevap ve oylama gibi özellikler de etkileşimi artırmış durumda. Kullanıcılar arkadaşlarının ya da ünlülerin Instagram hikayelerini de yeniden paylaşabiliyorlar. Bunun için bazen Instagram hikayesini indirmek ve üzerinde düzenleme yapmak isteyenler olabilir.    Peki İnstagram hikayelerini nasıl indirebiliriz?

Bunu yapabilmek için telefonunuza herhangi bir uygulama indirmenize gerek kalmadan tamamen web tarayıcınız aracılığı ile Instagram hikayelerini telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Tabi bunun için hikayesini indireceğiniz kişinin profilinin herkese açık olması gerekiyor. Bu kolay yöntem sayesinde başkasının Instagram hikayesini gizlice haberi olmadan da izlemek mümkün. Yani siz hikayesini izlediğiniz karşı tarafın hikâye izleyicileri listesinde isminiz çıkmıyor.

Instagram Hikaye İndirmek

instagram story indirmek

Gizli hikâye izlemek bazen kullanıcılar tarafından önemli oluyor. Çünkü hikayelere göz atarken ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa bildirim gitmektedir. Hızlı ve güvenilir olan bu yöntem sayesinde zor gibi görünen bu işlemleri rahatlıkla yapabileceksinizdir.

  1. Öncelikle cihazınızın internet tarayıcısından https://www.storieswatch.com sitesine giriş yapın.
  2. Site açıldıktan sonra sayfanın tam ortasında bir arama kutucuğu göreceksiniz.
  3. Arama kutusuna Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın ve arayın.
  4. Arama sonuç sayfasında doğru kişinin profilini bulduğunuzda ilgili kişinin üzerine tıklayın.
  5. Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kişinin profilinin açıldığı sayfada eğer son 24 saat içerisinde paylaşım yapıldıysa buradaki hikayeleri izleyip indirebilirsiniz.
  6. Instagram hikayesini indirmek için her hikâyenin sağ alt köşesinde bulunan Download (İndir) butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Sizden herhangi bir şifre girilmesini istemediği için gayet güvenli bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Telefonunuza herhangi bir uygulama indirmediğiniz için telefonunuzda ayrıca bir yer ayırmanıza gerek yoktur.

Cihazınızın hafızası ile ilgili bir sorun yaşamazsınız. Sadece işlemi gerçekleştirmek için internete girebileceğiniz bir cihaz, internet ve hikayesini indirmek istediğiniz kişinin İnstagram adını bilmeniz yeterli olacaktır. Ama unutulmamalıdır ki indireceğiniz hikayenin sahibinin instagram hesabı herkese açık olmalıdır.

ETİKETLER: hikaye, İndirmek, Instagram, Story
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.