İngilizce Çeviri İçin Kullanabileceğiniz 5 Çeviri Uygulaması

İngilizce Çeviri İçin Kullanabileceğiniz 5 Çeviri Uygulaması

Mobil çeviri uygulaması: Hemen tercüme edebilmeniz için sizlere birkaç çeviri uygulamasından bahsedeceğim. Bu uygulamalar sayesinde ihtiyacınız olduğu anda istediğinizi çevirebileceksiniz. Çünkü ne zaman çeviriye ihtiyaç duyacağımızı bilemiyoruz. Aniden lazım olduğunda da Google’a girip çeviri yapmanız size zaman kaybettirir. Bunun yerine önereceğim 5 uygulamadan birini indirin ve hemen kullanın.

İşte İngilizce çeviri için kullanabileceğiniz çeviri uygulamaları…

1. Translate Me

Mobil Çeviri Uygulaması

Öncelikli olarak bahsedeceğim Translate Me uygulaması son derece kaliteli ve güvenilir bir uygulama. Metinleri ve konuşmaları çevirmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu uygulama, sözlü çevirilerde 40 dil, yazılı çevirilerde ise 100 dil destekliyor. Örneğin dilini ya da lisanını hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde bu uygulama sizi kurtarabilir. Gerçek zamanlı çevirileri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ama şunu da eklemem gerekiyor: iOS çeviri uygulamaları arasında yer alan Translate Me, Android tarafından desteklenmiyor.

2. Microsoft Translator

Mobil Çeviri Uygulaması

Şimdi sizlere bahsedeceğim İngilizce çeviri uygulaması metinleri, konuşmaları, fotoğrafları ve hatta ekran görüntülerini de rahatlıkla çevirebiliyor. Ayrıca internet olmadan da rahatlıkla çeviri yapabilirsiniz. Bu yönüyle de oldukça dikkat çekiyor.

Buna ek olarak Microsoft Translator’ın çok kişili çeviri özelliği ile birden fazla kişiyle birden fazla dilde çeviri yapabilmeniz de mümkün.

3. Translate On Screen

Mobil Çeviri Uygulaması

En iyi İngilizce çeviri uygulamaları arasında yer alan bir diğer uygulama da Translate On Screen. Aynı zamanda en iyi Android çeviri uygulamalarından da birisidir. Sesleri, konuşmaları ya da yazıları rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Saniyede yaptığı çevirilerle oldukça fazla beğeniliyor. Bu sebeple de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

4. Yandex Translate

Mobil Çeviri Uygulaması

Yandex tarayıcısının kendi çeviri uygulaması olan Yandex Translate, çevrimiçi ya da çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz oldukça faydalı bir çeviri uygulaması. Bu uygulama ile sesleri, konuşmaları, yazılı metinleri ya da fotoğraf üzeri yazıları çevirebilirsiniz.

Android ve iOS destekli Yandex Translate 90 farklı dilde çeviri yapabiliyor. Bu yüzden de yardım alma konusunda güvenebilirsiniz.

5. Camera Translator Free

Mobil Çeviri Uygulaması

En iyi kameralı çeviri uygulamaları arasında yer alan Camera Translator Free, diğer uygulamalardan daha pratik diyebilirim. Uygulamayla metni ya da fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir menüyü, tabelayı, kitabı anında çevirebiliyor. Uygulama, 150 dile çeviriyi destekliyor.

İngilizce çeviri uygulamaları arasında en popüler ve en kaliteli olan 5 çeviri uygulamasını sizlerle paylaştım. Aralarından hangisi işinize yarayacaksa hemen onu telefonunuza ya da tabletinize indirin. Bu uygulamalar sayesinde gerçek zamanlı çeviriler yaparak ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Gülden Metin
Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Yaklaşık 3 yıldır SEO uyumlu yazılar yazıyorum. Yazı yazmayı seviyorum...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.