İnan Kıraç, Kızı İpek Kıraç’ı Evlatlıktan Reddetti:”Artık Böyle Bir Evladım Yok”

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından İnan Kıraç, tüm varlığına el koymak istediği gerekçesi ile kızı İpek Kıraç’ı evlatlıktan reddettiğini açıkladı. İnan Kıraç, kuracağı vakıf aracılığı ile tüm mal varlığını eğitime muhtaç çocuklara …

İnan Kıraç, Kızı İpek Kıraç’ı Evlatlıktan Reddetti:”Artık Böyle Bir Evladım Yok”

Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından İnan Kıraç, tüm varlığına el koymak istediği gerekçesi ile kızı İpek Kıraç’ı evlatlıktan reddettiğini açıkladı. İnan Kıraç, kuracağı vakıf aracılığı ile tüm mal varlığını eğitime muhtaç çocuklara bağışlayacağını duyurdu.

İnan Kıraç, 2020 yılında yaşamını yitiren eşi, Koç Holding kurucusu Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç’ın mirası nedeniyle kızı İpek Kıraç’a bu yılın başında dava açmıştı.

Kıraç, Suna Kıraç’ın vasiyetnamesiyle kızı İpek Kıraç’a intikal eden Temel Ticaret ve Yatırım AŞ’nin yüzde 20 hissesine tedbir konulmasını istemiş ve tamamı İpek Kıraç’ın mülkiyetine geçen hisse senetlerinin Medeni Kanun uyarınca yüzde 25’inin kendi adına tescil edilmesini talep etmişti.

İpek Kıraç ise bu süreçte babası İnan Kıraç’a karşı dava açmıştı. İnan Kıraç’ın mal kaçıran ve halen kaçırmakta bir konumda olduğunu ileri sürmüştü..

İpek Kıraç’ın hukuka aykırı olarak aldığı “mirasçılık belgeleri” ile işlem yapmasının baba-evlat ilişkisine zarar verdiğini belirten İnan Kıraç uyarılarının da sonuçsuz kaldığını söyledi.

İnan Kıraç, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Artık İpek adında bir evladım yoktur ve böyle bir kişinin soyadımı taşımaya hakkı olmadığını da kamuoyu önünde beyan ediyorum.’

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.