İlk Kez Konuştu! Erdoğan’dan Merkez Bankası Çıkışı: İsim Vermeden Hafize Gaye Erkan’a Sahip Çıktı

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesi hakkındaki dedikodulara Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk defa değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin belediye başkan adaylarını duyurduğu toplantıda yaptığı konuşmada son günlerde Merkez Bankası …

İlk Kez Konuştu! Erdoğan’dan Merkez Bankası Çıkışı: İsim Vermeden Hafize Gaye Erkan’a Sahip Çıktı

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesi hakkındaki dedikodulara Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk defa değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin belediye başkan adaylarını duyurduğu toplantıda yaptığı konuşmada son günlerde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’la ilgili iddialara yönelik ilk kez konuştu.

Merkez Bankası Başkanı Başkan Hafize Gaye Erkan ve ailesiyle iddialar son günlerde gündemi meşgul ediyordu. Erkan’ın şahsi sosyal medya hesabı dışında resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Erkan’ın babası hakkında CİMER’e yapıldığı iddia edilen şikayetle başlayan iddialar, birçok farklı şekilde devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın adını vermeden gündeme dair ilk kez konuştu.

Erdoğan sözlerine, ‘Akla ziyan dedikodularla ekonomide bin bir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar yürütüyorlar. Tüm umutlarını ülkemizin tökezlemesine bağlayanları, daha önce olduğu gibi yine hüsrana uğratmakta kararlıyız. Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz’ şeklinde devam ederken, başkan değişikliğine dair iddiaları da yalanlamış göründü.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan için Erdoğan, “Merkez Bankası rezervleri artıyor, harekete geçiyorlar” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.