İFÖD Tarafından Son Bir Ayda Yasak Getirilen Tüm Haber Başlıkları Paylaşıldı

Kişilik hakları ihlali gerekçesiyle alınan erişim engelleme kararları son sürat devam ediyor. Son 30 günde mahkemeler hangi haberlere yasak …

30.01.2021
İFÖD Tarafından Son Bir Ayda Yasak Getirilen Tüm Haber Başlıkları Paylaşıldı

Kişilik hakları ihlali gerekçesiyle alınan erişim engelleme kararları son sürat devam ediyor. Son 30 günde mahkemeler hangi haberlere yasak getirdi gelin İFÖD tarafından yayımlanan yasaklı haber başlıklarına hep beraber bakalım…

2020’nin son gününde alınan bir kararla Türkiye’deki engellemeler yeni bir boyuta taşındı. TMSF arazisine yapılacak inşaatın ihalesini Bilal Erdoğan’ın arkadaşının alması ile ilgili haberlerin erişime engellenmesiyle ilgili haberlerin de engellenmesiyle ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

Detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski avukatının bir davada rüşvet pazarlığı içinde yer aldığı iddiaları ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan‘a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Menşure Sütlüeroğlu’na beraat kararı veren hakim ile ilgili haberler erişime engellendi.

Yanında gönüllü olarak staj yaptığı avukatın cinsel saldırısına maruz kaldığını iddia eden hukuk öğrencisinin Twitter hesabı, bu konuyu gündeme getiren haberler erişime engellendi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu‘nun AYM üyeliğine seçilen İrfan Fidan ile ilgili yaptığı açıklamaların yer aldığı haber ve YouTube videosu erişime engellendi.

İBB’nin AKP dönemine ilişkin yolsuzluk ve usulsüzlüklere ilişkin yaptığı suç duyurusu ile ilgili haberler erişime engellenmişti. Bu erişim engelleme ile ilgili yapılan haberler de erişime engellendi.

İBB ile ilgili aynı mahkeme kararıyla erişime engellenen diğer haberler.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in aldığı vekalet ücretleriyle ilgili paylaştığı bilgilerle alakalı atılan 125 Tweet ve 119 haber linkine erişim engellendi.

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’in hileli et skandalı ile ilgili yazısı, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

Murat Ağırel’in TRT harcamalarını konu aldığı yazısı da kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

İstanbul Sarıyer’de komşusunun köpeğini silahla vurarak öldüren Alp Erkin ile ilgili haberler ve Ekşisözlük içerikleri erişime engellendi.

Babası Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili ve annesi milli takım antrenörü olan Elif Akyüz ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.