Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

İddia: Ömer Çelik, Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’a ‘Rakamda Anlaşın Beyefendi Kızıyor’ Dedi

CHP’li Ali Mahir Başarır, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca Ünsal Ban ile görüşerek ‘Aranızda anlaşın, bu rakamda ortayı …

İddia: Ömer Çelik, Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’a ‘Rakamda Anlaşın Beyefendi Kızıyor’ Dedi

CHP’li Ali Mahir Başarır, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca Ünsal Ban ile görüşerek ‘Aranızda anlaşın, bu rakamda ortayı bulun, beyefendi kızıyor’ dediğini iddia etti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündem olan AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca Ünsal Ban ile 19 Ağustos’ta görüşerek, ‘Anlaşın aranızda uzlaşın bu iş kötüye gidiyor, beyefendi kızıyor’ dediğini öne sürdü.

Halk TV’de Sözüm Var programına konuk olan Ali Mahir Başarır şu ifadeleri kullandı:

‘Ne acıdır ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Burada bir kirlilik var, bunları görevden alıyorum. Bunları yargıya teslim ediyorum’ diyemiyor. 19 Ağustos’ta, önemli bir duyum ayrıca emin olduğum için söylüyorum. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ayrıca Ünsal Ban’ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. ‘Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş kötüye gidiyor, beyefendi kızıyor’ diyor. Hatta Ünsal Ban denilen kişi Bolu’dan geliyor. Ömer Çelik bunu yalanlayamaz, ‘Bu rakamda orta yolu bulun, beyefendi kızıyor’ diyor.’

20 milyon maddi tazminat istedi

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, evlendiği Prof. Dr. Ünsal Ban’a boşanma davası açtı. Prof. Ban, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Taşkesenlioğlu’nun kendisinden 50 milyon manevi, 20 milyon maddi tazminat istediğini öne sürdü.

Daha sonra Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun sebebiyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ayrıca belge paylaştı. Sedat Peker’in iddialarını doğrulayan Sineren, ‘Ben Sedat Peker’i eskiden tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Sadece tanışıklığımı var. Bana daha önce yaşadığım bu sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var’ dedi.

”Sedat Peker’e videoyu ben göndermedim”

Sedat Peker sonraki paylaşımlarında da Taşkesenlioğlu’nun yer aldığı ayrıca eşi Ünsal Ban’ın çektiğini iddia ettiği bir videoyu paylaşmıştı. Peker, ‘Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı’ ifadelerini kullanmıştı.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ban, TELE 1’e yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulamıştı. Ünsal Ban, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de aracılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e videoyu ben göndermedim” demişti.

Ünsal Ban geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.