İddia: Cübbeli Ahmet Hoca Yurttaşlara Açtığı Davalarla Milyonlar Kazandı

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden, ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün sosyal medyadan kendisine hakaret ettikleri …

İddia: Cübbeli Ahmet Hoca Yurttaşlara Açtığı Davalarla Milyonlar Kazandı

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden, ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün sosyal medyadan kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla binlerce kişiye dava açtığı öğrenildi.

”Tabii ki avukatlar da para alıyorlardır”

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan’ın haberine göre,  açılan davalarda ceza almaktan korkanların Ünlü’nün avukatlarıyla uzlaşma yoluna gittiğini belirtip ‘Avukatların önce 10 bin lira almayı teklif ettiği, pazarlıkla en az 5 bin liraya anlaştıkları söyleniyor. Binlerce dosyadan bahsedildiğine göre, “hakaret” karşısında kazanılan paranın miktarı da milyonları buluyor’ dedi. 

Pehlivan, davalar yoluyla kendisine bir gelir kapısı açılıp açılmadığını sorduğu Ünlü’nün şunları söylediğini aktardı: 

“Davalardan haberim var. Bana söven kadar kimseye söven yok. Irz, ana, avrat, ölüme, geçmişime… Böyle bir hürriyetin olmaması lazım. Para da kazandığımız yok. Çoğu dosyalardan 2 bin 500 lira… Öyle 100-150 bin liralık açtığımız ayrıca kazandığımız yok. Avukatlar ne alıyor, onu bilmiyorum tabii… Bizlere bazı böyle gönderdikleri oluyor. Bunu çekindirmek için yaptık… Çünkü biri mesela ‘şarlatan’ diyordu, artık diyemiyor. Adam, ‘hemen dava açıyorlar, ağzıma geldi ama demeyeyim’ diyor şimdi. Benim istediğim buydu. Başka bir çaresi de yoktu. Şu anda binlerce, hatta on binlerce hakaret var ki ne cumhurbaşkanına bu kadar var ne de bir bakana…”

Ünlü, on binlerce dosyadan ciddi bir kazanç sağlanabileceği hatırlatılınca da şöyle devam etti: 

“Başka bir çare bulamadım. Senelerdir yedim yuttum ama bunda bir para maksadım yok. Çünkü toplanan ayrıca bana intikal eden para 20 bin lira, 50 bin lira değil. Ben o vakit katrilyonluk olmuştum. Öyle bir para görmedim yani. 

Elbette şu ana kadar reddedilen de kaybedilen de kazanılan da var. Tabii ki avukatlar da para alıyorlardır. Ne kazanıyorlar ayrıca bana ne veriyorlar, bir sözleşmesi vardır. En nihayetinde o sözleşmeyi ortaya çıkarın, benim gizli kapalı bir işim yok.” 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.