İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İmzasını Taklit Ederek Polislerin Suça Karıştığı İddia Ediliyor

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında bir skandala dikkat çekti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın imzalarının, suça bulaşmış polis memurları tarafından sahte olarak kullanıldığına dair iddiaları …

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İmzasını Taklit Ederek Polislerin Suça Karıştığı İddia Ediliyor

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında bir skandala dikkat çekti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın imzalarının, suça bulaşmış polis memurları tarafından sahte olarak kullanıldığına dair iddiaları gündeme getirdi.

Kaynak: https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarla…

Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesinin yazarı, cezaevinde geçirdiği süre zarfında tanıştığı birçok suçlunun emniyet güçleri ile bağlantıları olduğunu iddia etti.

Pehlivan, “Bazı polisler, bu suçların işlenmesine yardımcı oluyordu” şeklindeki bir iddiada bulundu.

Pehlivan, bir yargı yetkilisiyle yaptığı görüşme sonucunda iddialarının doğrulandığını belirtti. “Anlaşılan o ki, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bazı polislerle ilgili özel bir soruşturma yürütülüyormuş. Çünkü, 28 kişiye 1500 dolar karşılığında usulsüz bir şekilde silah ruhsatı vermişler. Üstelik, bunu da dönemin İstanbul Valisi ve şimdiki İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın imzasını taklit ederek yapmışlar” dedi.

Pehlivan, bu polis memurları hakkındaki suçlamaların silah ruhsatlarının yenilenme sürecinde gün yüzüne çıktığını belirtti.

Pehlivan, “Şu anda İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya’nın imzasını taklit ederek suç işleyen polisler olduğunu ve bu polislerin belki de başkalarının silahlanmasını kolaylaştırdığını konuşuyoruz” şeklinde ifade etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.