Hindistan’da Toplu Tecavüze Uğrayan Turist ve Kocasına ‘Özür’ İçin 1 Milyon Rupi Tazminat Verildi

Dünya turuna çıktıkları süreçte Hindistan’dayken darp edilen ve toplu tecavüze uğrayan çiftle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Yedi kişiden dört şüpheli yakalanırken çifte Hindistan’dan ayrılmadan önce tazminat öndendi. Detaylar…👇 Kaynak: https …

Hindistan’da Toplu Tecavüze Uğrayan Turist ve Kocasına ‘Özür’ İçin 1 Milyon Rupi Tazminat Verildi

Dünya turuna çıktıkları süreçte Hindistan’dayken darp edilen ve toplu tecavüze uğrayan çiftle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Yedi kişiden dört şüpheli yakalanırken çifte Hindistan’dan ayrılmadan önce tazminat öndendi. Detaylar…👇

Kaynak: https://www.independent.co.uk/asia/in…

Geçtiğimiz günlerde eşiyle birlikte dünya turuna çıkan çift, yaptıkları açıklamayla kan dondurdu.

Çift, başkent Ranchi’ye 311 kilometre uzaklıktaki Dumka bölgesinde bisikletle mola verdiği esnada toplu tecavüze uğradı.

Dumka polis şefi Pitamber Singh Kherwar, ‘The Independent’a yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Salı günü çiftin Nepal’deki yolculuklarının geri kalanı için Hindistan’dan güvenli bir şekilde ayrılmalarını sağlamakla görevlendirilen yetkililer tarafından Jharkhand’dan çıkarıldığını söyledi.

Kherwar, polisin şu ana kadar dört şüpheliyi tutukladığını söyleyerek “Tüm şüphelileri tutuklamaya çok yaklaştık ve kısa süre içinde daha fazla ayrıntı açıklayacağız” açıklamasını yaptı.

Olay tüm dünyada kamuoyu tepkisine sebep olurken çifte ülkeden ayrılmadan önce 1 milyon rupi tazminat verildi.

Yaklaşık olarak 10 bin sterline denk gelen tazminata büyük tepki gösterildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.