Hem Atatürk’e Hem de Atatürk’e Dua Eden İmama Hakaret Eden Şahıs Gözaltına Alındı

Gayrettepe’de Hacı Nimet Özden Cami’de Cuma namazına giden ve hutbede Atatürk yer almamasına rağmen imamın vaazında Atatürk’e dua etmesine, namazdan sonra da ruhuna Kur’an okunacağını söylemesine tepki göstererek hakaretler savurduğu bir video çeken …

Hem Atatürk’e Hem de Atatürk’e Dua Eden İmama Hakaret Eden Şahıs Gözaltına Alındı

Gayrettepe’de Hacı Nimet Özden Cami’de Cuma namazına giden ve hutbede Atatürk yer almamasına rağmen imamın vaazında Atatürk’e dua etmesine, namazdan sonra da ruhuna Kur’an okunacağını söylemesine tepki göstererek hakaretler savurduğu bir video çeken Ahmed Bostancı gözaltına alındı.

Tüm Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü minnet, özlem, şükran ve saygıyla andı.

Ülkenin dört bir yanında tüyleri diken diken eden anma törenleri gerçekleşirken, Cuma namazına giden Ahmed Bostancı isimli bir genç imamın vaazında Atatürk’e dua etmesine ve namazdan sonra da ruhuna Kur’an okunacağını söylemesine tepki göstermişti.

Ahmed Bostancı isimli şahsın, hem Atatürk’e hem de Atatürk’e hakaret ederek, “‘Kafire rahmet okunmaz. Bunların arkasında namaz kılınmaz. Allah kafirleri kahretsin. Bizleri bu kafirlerden beri etsin” dediği video, büyük tepki çekmişti.

Gayrettepe’de Hacı Nimet Özden Camii’ndeki Cuma çıkışı video çekerek imama da Atatürk’e de hakaretler savunan şüpheli Ahmed Bostancı’nın geçtiğimiz dakikalarda gözaltına alındığı öğrenildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.