Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

HDP’ye Bakanlık Verilecek Tepkilerine CHP’den Yanıt

HDP milletvekillerine bakanlık verilebileceğini söyleyen CHP Milletvekili Gürsel Tekin’e, İYİ Parti kanadından tepki gelmişti. Tekin’den …

HDP’ye Bakanlık Verilecek Tepkilerine CHP’den Yanıt

HDP milletvekillerine bakanlık verilebileceğini söyleyen CHP Milletvekili Gürsel Tekin’e, İYİ Parti kanadından tepki gelmişti. Tekin’den eleştirilere ayrıca tepkilere yanıt geldi: ‘Bu iki yüzlülükten siyaseti kurtarmamız lazım, yazıktır günahtır.’ 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleriyle başlayan tartışma devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleriyle başlayan tartışma devam ediyor. İYİ Parti tarafınca kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt veren Gürsel Tekin, “Burada 6’lı masayı ya da herhangi bir siyasi partiyi rahatsız edebilecek bir tek cümlem yok” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin değerlendirme yapan Tekin, “Madem ki elinizde terörle ilintisi olan belgeler varsa TBMM’yi temsil ediyor, TBMM’nin idari işlerini teslim ediyoruz, bu iki yüzlülükten siyaseti kurtarmamız lazım, yazıktır günahtır” ifadelerini kullandı.

Had bildirme tartışması…

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’nun “Herkes haddini ayrıca hududunu bilmelidir” şeklindeki ifadelerine tepki gösteren Gürsel Tekin, “Sayın Akşener’e olan saygımdan dolayı sesimi çıkarmıyorum. Ne demek had bildirmek? Kim bana had bildirecek? Bana tek had bildirecek insan CHP’nin kurumsal Genel Başkanı’dır. Eğer sorununuz milyonlarca seçmeni Cumhur İttifakı’na sevk etmekse bu başka bir şey” dedi.

‘O vakit belediyelerde daire başkanlığı yapmayacaksın.’

İYİ Parti’den yapılan açıklamalara bir tepki de gazeteci Barış Yarkadaş’tan geldi. tv100’de katıldığı programda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yarkadaş, “HDP’nin verdiği oyla kazanılan belediyelerden İYİ Partililer ihaleler aldılar, tek tek biliyorum, konuşturmasınlar beni… HDP’lilerin verdiği oylarla belediye başkanları seçilecek, orada daire başkanlarınız genel müdürleriniz olacak ihaleler alınacak ondan sonra da diyeceksiniz ki ‘biz HDP’yi meşru saymıyoruz.’ Saymıyorsan kardeşim o vakit HDP’nin katkılarıyla kazanılan belediyelerde daire başkanlığı da yapmayacaksın genel müdürlüğü de kabul etmeyeceksin. Bu nasıl bir siyasi tavırdır.” ifadelerini kullandı.

Tartışmalara Meral Akşener de dahil oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de ‘HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı’ ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.