Hatay İçin Yardım Eden Afrikalı Prens Sahte Çıktı

Hatay İçin Yardım Eden Afrikalı Prens Sahte Çıktı

Meydana gelen deprem sonrasında bölgeyi ziyaret eden ve yardımlarda bulunan ünlü isimler de gündem oluyor. Bunlardan en sonuncusu Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından “Afrika Prensi” olarak tanıtılan Freedom Jacop Ceasar oldu. Ceasar’ın gerçek prens olmadığı anlaşıldı.

Gerçek Prens Değilmiş

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda Freedom Jacop Ceasar isimli birisine teşekkür edildiği görüldü. Savaş yaptığı paylaşımda “Dünyanın her yerinden desteği yanımızda görmek bizleri umutlandırıyor. Afrika Prensi Freedom Jacob Ceasar’a yaşadığımız deprem felaketi sonrası şehrimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

16 Şubat’ta yaptığı paylaşımda üniformalı birisi ile fotoğrafa da yer verildi. Savaş’ın “Afrika Prensi” olarak tanıttığı kişinin ise aslında gece kulübü işletmecisi olduğu, gerçek prens olmadığı anlaşıldı. Emrah Safa Gürkan da bu konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “Bu adam prens falan değil, zaten ülkenin prensi olur koca kıtanın değil Bu böyle gece kulübü işletmeciliğinden müteahhitliğe geçen enteresan bir iş adamı. Üstündeki üniforma da çakma. Katkı yapmıştır yapmamıştır onu bilemem de prens diye hani Nijerya kralı, onun oğlu var Yani kendisine böyle sahte bir persona yaratan birine biraz dikkat etmek gerekebilir. İlginç adam ama Allah’ı var.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.