Hande Fırat Kimdir? Hande Fırat Kaç Yaşında ve Nereli? Hande Fırat’ın Hayatına ve Kariyerine Dair Detaylar

Gündemde adı en sık geçen isimlerden biri Hande Fırat oldu. Yaşanan olaylardan geri kalan vatandaşlar Hande Fırat’ın kim olduğuna ayrıca …

Hande Fırat Kimdir? Hande Fırat Kaç Yaşında ve Nereli? Hande Fırat’ın Hayatına ve  Kariyerine Dair Detaylar

Gündemde adı en sık geçen isimlerden biri Hande Fırat oldu. Yaşanan olaylardan geri kalan vatandaşlar Hande Fırat’ın kim olduğuna ayrıca kariyerine dair araştırmalara başladı. Peki Hande Fırat kimdir? Hande Fırat kaç yaşında ayrıca nereli? İşte Hande Fırat’ın hayatına dair detaylar ayrıca kariyeri.

Hande Fırat Kimdir? Hande Fırat Kaç Yaşında ayrıca Nereli?

10 Eylül 1974 Ankara doğumlu olan Hande Fırat, eğitimini Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamlamasının hemen ardından Ankara Üniversitesi Radyo ayrıca Televizyon Bölümü’nü kazanmıştır. İngilizce ayrıca Fransızca bilen Fırat, 1 çocuk sahibidir.2017 tarihinde iş insanı Murat Özvardar ile dünya evine girmiştir. Resme son derece ilgili olan Hande Fırat, 2019 yılında CerModern’de ‘Renklerdir Patlayan’ isminde bir sergi açmıştır.

Hande Fırat’ın Kariyeri

Fırat, lisans eğitimini devam ettirdiği esnada Kanal D, NTV ayrıca BRT’de görev alarak staj yapmıştır. 1999 yılının Kasım ayında CNN Türk’te başbakanlık muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır. 2011 tarihinde CNN Türk’ün, 2014 tarihinde ise Kanal D’nin Ankara temsilcisi olmuştur.

Hande Fırat’ın Aldığı Ödüller

  • 2016: Altın Kelebek Ödülü – ‘Bu yılın Basın Olayı’

  • 2017: RTGD Ödülü – ’15 Temmuz Şehitler ayrıca Demokrasi Ödülü’

Hande Fırat’ın Yazmış Olduğu Kitaplar

24 Saat: 15 Temmuz’un Kamera Arkası

ETİKETLER: Hande Fırat
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.