Halay Çekerken Zorlandı: Hakkari’deki Düğünde Geline 5 Kilo Altın Takıldı

Hakkari’de bir düğünde geline 5 kilo altın, damada da 5 milyon lira takıldı. Gelinin takılan altınlar sebebiyle halay çekerken zorlandığı görüldü …

Halay Çekerken Zorlandı: Hakkari’deki Düğünde Geline 5 Kilo Altın Takıldı

Hakkari’de bir düğünde geline 5 kilo altın, damada da 5 milyon lira takıldı. Gelinin takılan altınlar sebebiyle halay çekerken zorlandığı görüldü.

Pinyanişi aşiretinin ileri gelenlerinden her ikisi de Ankara’da yaşayan iş insanı Bülent Çallı’nın oğlu avukat Melih Çallı ile Naif Çallı’nın kızı inşaat mühendisi Büşra Çallı 16 Temmuz’da başkentte yapılan düğünle evlendi. 

Çallı çifti için Hakkari’nin Berçelan Mahallesi’nde de 2 gün 2 gece süren düğün yapıldı. 

Düğüne, Hakkari, İstanbul, Antalya, Van ile İran ayrıca Irak’tan gelen, aralarında siyasetçi, kurum amirleri ayrıca aşiretlerin ileri gelenlerinin de olduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. 

İş insanı Bülent Çallı ayrıca sağdıç avukat Erol Çallı’nın düğün alanında karşıladığı davetliler, yerel sanatçıların şarkılarıyla halay çekti.

Geline 5 kilo altın, damada 5 milyon lira…

Yeni evlilere takı takmak için sıraya girenler geline onlarca bilezik, cumhuriyet altını, altın kemer, gerdanlık olmak üzere yaklaşık 5 kilo altın, damada ise 5 milyon lira taktı.

Gelin Büşra Çallı’nın üzerindeki takılarla halay çekmekte güçlük çektiği görüldü.

“Düğünümüz tam bir şölene döndü”

Damadın babası Bülent Çallı, oğlunun mutlu gününde kendisini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. 

16 Temmuz’da Ankara’da binlerce kişinin katılımıyla oğlunun evlendiğini, akrabalarının ısrarı üzerine Hakkari’de de düğün yaptıklarını söyleyen Çallı, ‘Buradaki düğünümüze de binlerin üzerinde misafirimiz geldi. Allah’a şükür hepsini iyi ağırladık ayrıca güzel eğlendik. Düğünümüz tam bir şölene döndü. Düğünümüze katılan bütün hemşehrilerimiz, akrabalarıma ayrıca arkadaşlarıma, dostlarıma şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum’ dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.