HAARP Nedir HAARP Deprem mi Yaptı?

HAARP Nedir HAARP Deprem mi Yaptı?

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyerek büyük yıkımlara yol açan deprem sonrasında sosyal medyada HAARP ismi sıklıkla anılıyor. Bu kullanıcılara göre söz konusu deprem “yapay” bir şekilde oluşturuldu ve bunu da HAARP isimli sistem yaptı.

HAARP Nedir?

HAARP temel olarak ABD’de yer alan bilimsel bir projedir. Bu projenin amacı ise füzelerin havada imha edilebilmesi, toprağın alt kısımlarının incelenmesi, denizaltılar ile haberleşmenin kolaylaşması, geniş bir coğrafyada haberleşme ağlarının kesilmesi gibi askeri işlemdir.

Ancak bazı isimlere göre gizli şekilde yürütülen proje teknoloji yardımıyla iklimler üzerinde oynama yapmak, deprem yaratmak, radyasyon yaymayacak nükleer patlamalar yapmak için kullanılıyor.

HAARP Deprem mi Yarattı?

Elbette HAARP’in Kahramanmaraş depremini oluşturduğunu söylemek herhangi bir temele dayanmıyor. Komplo teorilerini sevenler tarafından HAARP tarafından bu deprem yapıldığı iddia edilse de HAARP projesi çok gizli bir proje olduğundan gerçekten yapay bir deprem yaratmış olsa bile bunun başkaları tarafından bilinmesine imkan olmadığıdır. Bu yüzden deprem ve HAARP’i ilişkilendirmek geçersiz ve mantıksız olarak görünüyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.