Gürsel Tekin: ‘Temiz Eller Masası’ Kuruldu Şu An İş Başında

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, muhalefet tarafında ‘Temiz Eller Masası’ kurulduğunu ayrıca işe başladığını açıkladı. HDP’li bakan …

Gürsel Tekin: ‘Temiz Eller Masası’ Kuruldu Şu An İş Başında

CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin, muhalefet tarafında ‘Temiz Eller Masası’ kurulduğunu ayrıca işe başladığını açıkladı. HDP’li bakan tartışmaları, cumhurbaşkanlığı adayı ayrıca Türkiye üzerine sorularımızı yönelttik…

“Ben milletin ne dediğini biliyorum”

HDP ile ilgili açıklamalarının çok gündeme geldiğini belirtince Gürsel Tekin, “HDP açıklamasında sonra Türkiye’nin farklı noktalarından arayanlar oldu. Farklı siyasi çevrelerden arayanlar oldu. Bu konuda bana destek verenler oldu. 90 bin km yol dolaştık 6 yıl içinde. Ben milletin ne dediğini biliyorum. Milletin gündem ile basının gündemi apayrıdır. Kimileri geçinme derdinde kimileri yaşam derdinde” diye söze girdi.

Soru: HDP’ye bakanlık verilebileceğini söyledikten sonra Kemal bey siz aradı mı? Ya da Özgür bey ayrıca ya Faik bey tarafından?

Gürsel Tekin: Partim çok önemli. Partimin kurumsal kimliğine zarar verecek değilim. Verilmesine de müsaade etmem. Arama olmadı. Fiilen bir anayasa var. Yasamada da görev yapanlar yürütmede de görev alabilir. İşçi partisi, AK Partinin kapatılması için AYM’ye gittiğinde de karşı çıkmıştım. Bireysel özgürlükler çok önemli…

Soru: Kemal bey cumhurbaşkanı seçilirse genel başkanlık için aday olduğunuzu açıkladınız. Peki seçimlerde istenilen sonuç olmasa da aday olur musunuz?

Gürsel Tekin: Ben ne demişim.. Cumhurbaşkanı “Olursa” demişim. Bu normal bir seçim değil. Bu ülkenin kaderinin, rejiminin seçimi çok önemli.

Soru: 6’lı masanın ilk turda tek adayla gitmesi mantıklı mı? Karşı bloktan farklı adaylar ile çok fazla oy çekme durumu olacak? Yüzde 50’lik bir oy blogunu eritmek için ilk tur yerine ikinci turda tek aday mantıklı olmaz mı?

Gürsel Tekin: Aday için 6’lı masada uzlaşı çıkacak. Cumhur ittifakı şu an yüzde 30’un üzerinde değil. 6’lı masa aday çıkaracak.  

Çok önceden mülteci, yolsuzluk ayrıca kira haritasını hazırladık. İstanbul benim yaşadığım şehir. Burada 3600 hane köyüne kasabasında gitmek istiyor. Neden ekonomik sebeplerden.

Soru: Anketlerde karşılaştırmalara bakınca farklı sonuçlar çıkıyor. Yani ikinci turda tek aday yerine ilk turda da tek aday olmalı mı diyorsunuz?

Gürsel Tekin: Sizin üzerinizden meydan okumak istiyorum. Biz alaylı bir araştırma şirketiyiz. Ne olacağını söyleyelim. Saç kesilince ne çıkacak görelim. Edirne’den Ardahan’a Türkiye’yi geziyoruz. Cep telefonumda 603 muhtarın numarası var. Bunlar CHP’li değil. Özellikle emniyet verilerine göre kaç kişi intihar etmiş. Kaç kişi kapkaça uğramış bu rakamlara bakalım. Ekonominin getirdiği bir durum var ortada.

Birinci turda seçimin bitmesi için olanaklar var. 6’lı masadan aday kim çıkarsa çıksın; dışarıdan bir aday olmasını tasvip etmem. 6 masada Türkiye’yi yönetecek kabiliyet ayrıca liyakat var.

Gürsel Tekin’in Onedio ile paylaştığı en çok göç talebi yapan ilçeler

Gürsel Tekin’in Onedio ile paylaştığı en çok göç talebi gelen ilçeler

Soru: Türkiye’de yolsuzlukları ayrıca son dönemde yaşananları ile kirlenmiş bir atmosfer var. Bunun için neler yapmayı planlıyor partiniz ayrıca siz?

Gürsel Tekin: Siyasetiyle medyasıyla Türkiye’nin kirlenmemiş alanı kalmamış. Temiz eller masası kuruldu. Şu anda başladı… Türkiye’yi temiz eller yönetecek. Bu Türkiye coğrafyasında farklı siyasi partilerde görev yapmış insanlar bu masada buluşacak. Siyasette zenginleşecek. Temiz eller masası taraftarıyım. Bir çok insan burada yer alacak. 

Sadece bakanlıkta hırsızlığı bulduğu için el çektirilenler bu masada olacak, doğruyu söylediği için sürülen din adamları burada olacak. Yıllar önce ‘Kirli basın yolsuzluğa bulaşmış’ dediğimde bana da saldırdılar. Biz tüm suç ortaklıklarını da bozacağız.

Soru: Türkiye’yi tekrardan adım adım gezecek misiniz?

Gürsel Tekin: Mazot çok pahalı sponsor bulursak yola devam. Elbette milletin yanında olmak onları dinlemek çok önemli. 2011’de ‘Mülteciler sorun, olur önleyin’ demişim. 2018’de ‘Tsunami gibi kriz geliyor. 19 milyon icra dosyası var’ demişim. ‘2020 tarihinde kirada patlama olacak’ demişim. Bu tespitleri hep önceden yapmışım.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com