Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Güne Başlarken Bilmeniz Gerekenler: Piyasalarda Neler İzlenecek? Veri Gündeminde Öne Çıkanlar Neler?

Yurt içinde öne çıkan bir veri bulunmazken, yurt haricinde ABD dayanıklı mal siparişleri ayrıca bekleyen konut satışları izlenecek. AK Parti …

Güne Başlarken Bilmeniz Gerekenler: Piyasalarda Neler İzlenecek? Veri Gündeminde Öne Çıkanlar Neler?

Yurt içinde öne çıkan bir veri bulunmazken, yurt haricinde ABD dayanıklı mal siparişleri ayrıca bekleyen konut satışları izlenecek.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Seçim takvimiyle ilgili bir değişiklik yok. Seçimler zamanında yapılacak. Erken seçim ayrıca benzeri spekülasyonların hiçbirinin ne bir temeli ne de bir manası var” dedi.

ABD Ulusal Arşivleri Vekili Debra Steidel Wall tarafınca ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın avukatı Evan Corcoran’a gönderilen 10 Mayıs tarihli mektupta, geçtiğimiz ocak ayında Trump’ın Florida’daki evinden alınan belgeler arasında en az 700 sayfa ‘gizli belge’ olduğu aktarıldı.

Beyaz Saray, beklentilerden daha güçlü gelen gelirlere işaret ederek 2022 mali yılı için bütçe açığı tahminini aşağı yönlü revize etti.

Paraguay Merkez Bankası(BCP), üst üste 13’üncü toplantısında da faiz oranında artışa gitti. BCP, faizi önceki toplantısında olduğu gibi 25 baz puan artırdı.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed’in para politikasını sıkılaştırmaya devam etmesi ihtiyacının çok açık olduğunu söyledi.

Fed’in 26-27 Temmuz tarihlerinde yaptığı iskonto faizi toplantısının dün yayınlanan tutanakları 12 bölgesel Fed’den 2’sinin 100 baz puan faiz artırımı istediğini gösterdi.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Moderna ayrıca Pfizer-BioNTech’ın COVID-19’un Omicron varyantına karşı geliştirdikleri aşılara yönelik yaptıkları izin başvurularını görüşmek için 1 Eylül’de olağanüstü toplanma kararı aldı.

Goldman Sachs, Fed Başkanı Jerome Powell’in Cuma günü Jackson Hole yıllık merkez bankacılar sempozyumunda yapacağı konuşmada, Temmuz ayı FOMC toplantısı sonrası verdiği sıkılaştırma mesajlarını tekrarlamasını bekliyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB), finansal hizmetler güven endeksi raporunu açıklayacak. Endeks en son 171,8 seviyesinde açıklanmıştı (10.00).

Enerji ayrıca Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Katar Enerji İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Saad Sherida Al-Kaabi ile görüşecek.

ABD’de konut piyasasında kredi başvurularını ayrıca faizlerin yönünü gösteren MBA verileri yayımlanacak (14.00).

Avrupa piyasalarında öne çıkan bir veri bulunmuyor. Çekya iş dünyası güven endeksi, Polonya işsizlik oranı, zayıf veri takviminde yer alan gündem maddeleri olarak bulunuyor (10.00, 11.00).

İzlanda Merkez Bankası(SI) faiz kararını açıklayacak. SI, son 7 toplantısında faizi toplam 400 baz puan artırdı (11.30).

Almanya Hazinesi, 10 yıllık tahville borçlanmaya çıkacak. Bir önceki 10 yıllık tahvilde ortalama faiz yüzde 0,94 seviyesinde oluşmuştu (12.30).

Meksika ayrıca Brezilya’nın Ağustos ayının ilk 15 günü için enflasyon rakamları açıklanacak (14.00, 15.00). 

ABD’den günün en önemli verisi olan dayanıklı mal siparişleri gelecek. Ülkede dayanıklı mal siparişleri en son yüzde 2,0 artış göstermişti (15.00). 

ABD’de günün diğer verileri bekleyen konut satışları, DoE petrol ayrıca petrol ürünleri stokları olacak (17.00, 17.30).

ABD Hazinesi, 5 yıllık tahvil ihracına çıkacak. Bir önceki 5 yıllık tahvilde ortalama faiz yüzde 2,86 seviyesinde oluşmuştu (20.00).

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.