“Gülşen Ev Hapsinde Bodrum’da” İddialarına Avukatı Cevap Verdi

İmam hatiplerle ilgili sözleri sebebiyle hakkında soruşturma başlatılan Gülşen, tutuklanıp Bakırköy’de cezaevine konmuştu. ‘Konutu’ terk etmeme …

“Gülşen Ev Hapsinde Bodrum’da” İddialarına Avukatı Cevap Verdi

İmam hatiplerle ilgili sözleri sebebiyle hakkında soruşturma başlatılan Gülşen, tutuklanıp Bakırköy’de cezaevine konmuştu. ‘Konutu’ terk etmeme şartıyla salıverilen Gülşen’in Bodrum’da olduğu iddiaları üzerine Avukatı açıklama yaptı.

Bakırköy Kadın Kapalı İnfaz Kurumu’na konan Gülşen ev hapsi ile bırakılmıştı

Şarkıcı Gülşen, nisan ayında bir konserinde imam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle “halkı kin ayrıca düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak Gülşen’in, mahkemenin ‘ev hapsi’ kararını verdiği gün ikametgahını İstanbul’dan Bodrum’a aldırdığı ileri sürüldü. 21 Ekim’deki duruşmaya kadar Gülşen’in, ‘ev hapsi’ni Bodrum’daki evinde geçireceği iddia edildi.

İşte Gülşen’in avukatı Emek Emre’nin açıklaması

MEDYA AÇIKLAMASI

Bugün (00.09.2022). Twliler isimli sosyal basın platformu üzerinden müvekkil Gülşen ÇOLAKOĞLU hakkında ileri sürülen; müvekkilin tutukluluk halinin sonlanarak tahliye edilmesi akabinde Bodrum’a gittiği, nüfus kaydının Bodrum’a alındığı ayrıca ev hapsi olarak da tabir edilen konutu terk etmeme yönündeki adli kontrol tedbirinin de yine Muğla’nın Bodrum ilçesinde uygulandığı iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu gerçek dışı iddianın dayanağı olarak da müvekkilim Gülşen’e ait olmayan, kimliği tarafımızca bilinmeyen ayrıca paylaşılan görüntüden de anlaşılamayan sarı saçlı bir kadının İstanbul Havaalanı CIP kontuarında arkadan çekilen videosunun kullanılmış olması, paylaşımı yapan gazetecinin medya meslek ilkelerini benimseyememiş olduğunun ayrıca gündem yaratma maksadının tezahürüdür.

Paylaşımı yapan gazeteci önce gerçek dışı şekilde müvekkilim tahliyesi akabinde özel uçak ile Bodrum’a gittiğini iddia etmiş, akabinde ise iddiasına dayanak olarak tarifeli uçak yolcularının kullandığı kontuardan görüntü servis etmiştir. İspat olarak sunulan görüntüler bu itibarla iddiayı çürütmüştür.

Müvekkilim, her ne kadar usul ayrıca yasaya aykırı da olsa kendisi hakkında uygulanmasına karar verilen konutu terk etmeme (ev hapsi) suretiyle adli kontrol tedbirine riayet etmekte, tedbire ilişkin denetim de Adalet Bakanlığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü memur ayrıca ekiplerince, müvekkilin İstanbul’daki konutunda tatbik edilmektedir.

Gündem yarama maksadıyla ortaya atılan bu gerçek dışı iddia ayrıca iddianın müsebbibi hakkında yasal yollara başvurulacağını belirtir, konuya dair bilgisi olmayan şahıs ayrıca kurumların ortaya atığı iddialara yetkili kişilerce tasdik edilmedikçe itibar edilmemesini istirham ederim. 09.09.2022

Kamuoyuna Saygılarımızla,

Av. Emek EMRE

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.