Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Gözaltına Alınan Ünsal Ban Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? İşte Ünsal Ban’ın Eğitim Durumu ve Kariyeri

Son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Ünsal Ban, yeniden gözaltına alınmasıyla gündeme geldi. Eski THK rektörü olarak bilinen Ünsan …

Gözaltına Alınan Ünsal Ban Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? İşte Ünsal Ban’ın Eğitim Durumu ve Kariyeri

Son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan Ünsal Ban, yeniden gözaltına alınmasıyla gündeme geldi. Eski THK rektörü olarak bilinen Ünsan Ban hakkında çok sayıda dava açılmıştı. Pek çok kişi ise Ünsal Ban’ın kim olduğunu merak etmeye başladı. Peki Ünsal Ban kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Ünsal Ban’ın eğitim durumu ayrıca kariyeri.

Ünsal Ben Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Gözaltına alınan Ünsal Ban, 1970 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Ban, yükseköğrenimini 1990 tarihinde Gazi Üniversitesi İktisadi ayrıca İdari Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

1996 senesinde Gazi Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Finansman Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını yaptı. 1999 tarihinde ise Sakarya Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe ayrıca Finansman alanında doktora çalışması yaptı.

2005 senesinde Gazi Üniversitesi’nin Muhasebe ayrıca Finans Ana Bilim Dalı’nda doçent olan Ban, 2011 senesinde ise Gazi Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi’nde profesörlük yapmaya başladı.

Ünsal Ban, bir dönem Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu başkanı oldu. Ve 2011 tarihinden 2015 tarihinde kadar da Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde rektör olarak görev aldı.

Ünsal Ban, 2019 tarihinde AK Parti Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu ile evlendi. Ancak çift geçtiğimiz yıllarda boşanma kararı aldı ayrıca halen daha boşanma aşamasında.

ETİKETLER: Ban
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.