Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Görgü Tanıkları Anlattı Gaziantep’teki Kazanın Sebepleri Ortaya Çıktı: ‘Otobüs Geliyor Kaçın’ Diye Bağırdım

Gaziantep’te meydana gelen ayrıca 16 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralananlar olay anını anlattı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi …

Görgü Tanıkları Anlattı Gaziantep’teki Kazanın Sebepleri Ortaya Çıktı: ‘Otobüs Geliyor Kaçın’ Diye Bağırdım

Gaziantep’te meydana gelen ayrıca 16 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralananlar olay anını anlattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İletişim Daire Başkanlığında kameraman olarak çalışan ayrıca Nizip Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Bekir Özdemir, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde giderken yol kenarında kadınların el kol hareketi yaptığını, kaza olduğunu gördüklerini ayrıca yaralılara yardım etmek için durduklarını belirtti.

“Otobüs geliyor kaçın’ diye bağırdım”

Bir aracın dereye uçtuğunu, bir kişinin hayatını kaybettiğini gördüklerini, bir kişiye de yardım ettiklerini ifade eden Özdemir, ‘112’yi polisi aradık. Yaralıyı ambulansa yerleştiriyorduk. Ben yer yok diye ambulansın önünden dolanıyordum. Döndüğüm an kafamı kaldırdım yolcu otobüsünün yalpalayarak geldiğini, devrildiğini gördüm. ‘Otobüs geliyor kaçın’ diye bağırdım, sonrasını hatırlamıyorum. Büyük ihtimalle çarpmayla ambulans bana vurdu.’ diye konuştu.

“Birisi bağırarak otobüsün geldiğini söyledi”

Aynı hastanede tedavi altına alınan ayrıca yolda meydana gelen kazaya müdahale eden polis memuru İbrahim Halil Şen, kaza yerine vardıklarında tüm tedbirleri aldıklarını, bir ağır yaralıyı çıkardıklarını, bu sırada otobüsün devrilerek kayarak geldiğini gördüğünü belirtti. Birisinin bağırarak bir arabanın geldiğini söylediğini, kendisini bariyerlerden dışarı attığını ifade eden Şen, ‘Muhtemelen bariyerin üzerinden kayıp ambulans üstümüzden geçti.‘ dedi.

“Kaza yapan araçtan akan sıvı sebebiyle otobüs kaydı”

Yolcu otobüsünde bulunan Muhsin Çelik (34) ise İstanbul’dan Diyarbakır’a yolculuk yaptığını, yol üzerinde kaza olduğunu ayrıca sağlık ekiplerinin kazaya müdahale ettiğini gördüğünü söyledi.Çelik, ‘Kaza yapan araçtan akan sıvı sebebiyle otobüs kaydı. Kayan otobüs kazanın yapıldığı alandakilere çarptı. Benim bilincim kapalı değildi ayrıca ben kendim kaza yapan otobüsten çıktım. Yol kenarına gittim. Ekipler, otobüsteki yolcuları çıkartıyordu. Sonra bizi Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne getirdiler, durumum şu an iyi.’ şeklinde konuştu.

“Sarsılmaya başlandı daha sonrasını hatırlamıyorum”

Otobüs yolcularından Serhat Tanrıkurt ise İstanbul’dan Diyarbakır’a gittiğini, otobüsün sarsılmaya ayrıca sürüklenmeye başladığını, daha sonrasını ise hatırlamadığını belirtti.Gaziantep’te kaza yapan araca müdahale eden ekiplere yolcu otobüsü çarpmış, 4’ü sağlık çalışanı, 3’ü itfaiyeci, 2’si gazeteci olmak üzere 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Görgü tanıkları kazayı anlattı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.