Google Merchant Center Nedir? ve GMC ile E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Google Merchant Center Nedir? ve GMC ile E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Google Merchant Center, dijital işletmelerin tüm Google e-Ticaret ürünlerindeki görünümlerini yönettikleri ve gerektiğinde çevrimiçi listelerinde değişiklik yaptıkları hepsi bir arada online kontrol panelidir. Google Merchant Center’ın birincil amacı, işletmelerin alakalı Google Alışveriş aramalarında görüntülenmek üzere resimler hatta fiyatlar dahil olmak üzere ürün bilgilerinin yüklemesine ve korumasına olanak sağlamaktır. Google Merchant Center,, Google tabanlı pazarlama ve e -ticaretin sağlam bir şekilde gözetimine veya kontrolüne izin vermek için Google My Business gibi diğer Google hizmetleriyle entegre edilebilir.

Google Merchant Center Ne İşe Yarar?

Google Merchant Center ne işe yarar? Sorusunu kendinize soruyor ve verecek bir cevap bulamıyorsanız, aşağıdaki bilgiler sizi mutlu edecektir. Bunun nedeni bir çok yorucu yada uğraştırıcı işi kolaylaştırıyor olmasından kaynaklanıyor. Dilerseniz, GMC ne işe yarar? sorusunun cevaplarına hemen geçelim.

  • Ürünlerinizin verilerini hızlı bir biçimde Google’a optimize eder.
  • Potansiyel müşterilerinizin aramalarda ürünlerinizi daha rahat bulmasını sağlar.
  • Reklam kampanyalarınızda daha verimli sonuçlar almanıza olanak sağlar.
  • Google teknik destek ekibinden faydalanabilirsiniz.

Google Merchant Center Nasıl Kullanılır?

Google Merchant Center kullanabilmek için öncelikle Gmail’e üye olmanız gerekiyor. Üye olduğunuz Gmail hesabınızın, e-Ticaret sitenizin diğer optimizasyonlarında kullandığınız (Örneğin Google Ads) ile aynı olduğundan emin olun. Google Merchant Center’a kaydolmanızın ardından web sitenizi doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için sizi üye olmanızın ardından Google’a yönlendirecektir.

Bu kısmı geçtikten hemen sonra, Google Merchant Center size ürünlerinizi belirli bir akış içerisinde kaydetmenizi yada kaydettiğiniz dosyaları markası, stok bilgisi, fiyatı ve ürün hakkındaki diğer detaylar ile birlikte otomatik olarak kaydeder. E-Tablo üzerinden yükleme yapmanın bu aşamada büyük faydası olacaktır.

GMC reklam kampanyalarına da katkı sağlayabildiği için sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Reklamlarınızı oluştururken; Ads hesabınız ve Google Merchant Center hesabınızın aynı Gmail hesabınız üzerinden işlem yapılmalıdır. Google Ads reklam hesabınızdan “Kampanya Oluştur” sekmesine tıklayarak, Google reklam kampanyalarınız için gereken adımı atabilirsiniz.

Google Merchant Center, arama motoru optimizasyonunda sitenizde yer alan ürünlerin arama sonuçlarında çıkmasına katkı sağladığı gibi, hazırladığınız kampanyaların Google Ads ile birlikte yayınlanmasına da katkı sağlar. GMC’nin mantığı ve ürün yükleme ilgili detayları aşağıdaki video üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. e-Ticaret sitenizin arama motoru optimizasyonuna ciddi ölçüde katkı sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com