Gönüllerde Yer Etmeyi Başarmış En Çok Sevilen Animasyonlar

Gönüllerde Yer Etmeyi Başarmış En Çok Sevilen Animasyonlar

Her yaş grubundan insan, farklı türde dizi ve film zevkine sahiptir. Ancak hangi özelliklere sahip olursa olsunlar kişilerin vazgeçemediği, defalarsa izleseler bile doyamadıkları bir tür vardır. Animasyonlar her yaş grubundan insanın geçmiş yıllardan beri ilgisini çekmiş, seyirciyi her seferinde ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Bu yazımda sizler için geçmişten beri en çok sevilen animasyonların bir listesini yapacağım.

1. Buz Devri Serisi (Ice Age)

Buz Devri Ice Age

Buz devri serisi hikayesi, seslendirmesi ve görüntü efektleriyle gönüllere yer edinmiş en çok sevilen animasyonlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Serinin ilk filmi 2002 yılında yayınlanmıştır. Toplam şimdilik 6 adet filmden oluşmaktadır. Film serisinde buz çağında yer alan çeşitli hayvanların yaşadıkları maceraları anlatmakla başlar ve buzulların erimeye başlaması ile birlikte serinin her filminde farklı bir konu ele alınır. Senelerce animasyon tarihinde önemli bir yer edinmiş bu seriyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

2. Arabalar (Cars)

cars arabalar

Bir yarışa katılmak için yola koyulan Şimşek McQueen, yarışa katılmak çin gittiği yolda bir kasabanın yollarına istemeden zarar verir. Üstelik tek zarar gören yol da değildir. Yarışa katılabilmek için tamir olması gereken McQueen, kasabada geçirdiği süre boyunca hiç tatmadığı duyguları yaşayacak, aşkı ve dostluğu sonuna kadar hissedecektir. Hem aşk ve dostluğun, hem de mücadele ve azmin konu olduğu bu animasyon da diğerleri gibi çok beğenilmiş ve izlenmesi gereken animasyonlardan biridir. Serinin çıkış yılı 2006 yılıdır ve 3 filmden oluşmaktadır. Eğer henüz izlemediyseniz mutlaka listenize eklemenizi öneririm.

3. Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

Toy Story Oyuncak Hikayesi

Çıktığı andan itibaren büyük ilgi ve beğeni görmüş olan bir diğer animasyon serimiz ise “Oyuncak Hikayesi”. Serinin çıkış filmi 1995 yılında izleyici ile buluşmuş ve toplamda şu ana kadar 5 adet film yayınlanmış durumda. Seride Andy adında oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven bir çocuğun oyuncaklarını gizli hikayelerine yer verilmektedir. Andy yokken oyuncakların yaşadığı maceraları, ego savaşları ve birçok farklı duygusal sahneyi barındıran animasyon serisi de olmazsa olmaz denebilecek derecede izlemesi gereken bir seridir.

4. Kayıp Balık Nemo ve Kayıp Balık Dori

kayıp balık nemo

Bu iki animasyon da birbirleriyle bağlantılı olay ve karakterleri içermektedir. İlk film olan Kayıp Balık Nemo 2003 yılında çıkmıştır ve oldukça büyük bir kitleyi kendine hayran bırakmıştır. Film Nemo’nun babasının tüm dikkat ve özverisine rağmen arkadaşlarıyla oyun oynarken kaybolmasına ve kurtulmasına dayalı bir hikayeyi ele alan oldukça eğlenceli bir filmdir. Serinin ikinci filmi olan Kayıp Balık Dori ise 2016 yılında çıkmıştır.  Hafıza problemleri olan Dori ailesinin onu aramakta olabileceğini düşünüp onlardan önce davranıp ailesini bulmaya çalışır. Bu sırada ise hafızasındaki sorunlardan dolayı birçok farklı zorlukla karşılaşmaktadır. Bu süreçteki maceraları eğlenceli bir dille anlatan film de izlenmesi gereken animasyonlardan biridir. Eğer izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz!

5. Shrek

shrek

Shrek de yazımızdaki diğer serilerde olduğu gibi çok fazla bilinen ve birçok insanın gönlüne taht kurmuş serilerin başında geliyor. Oldukça çirkin ve yemyeşil bir renge sahip olan dev Shrek yaşadığı bataklığı kurtarmak için bir maceraya atılıyor. Atıldığı bu macerada aynı kendisi gibi yeşil bir dev olan Fiona ile karşılaşıyor. Bu karşılaşma sonucunda devlerin yaşadığı aşk ve bu sırada yaşadıkları maceralar ise serinin konusunu oluşturmakta. Serinin ilk filmi 2001 yılında çıkmış ve toplamda 5 adet filmden oluşuyor. Bu eğlenceli macerayı da kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al