Göğüs Bakımı İçin Neler Yapılmalı?

Göğüs Bakımı İçin Neler Yapılmalı?

Göğüs bakımı: Göğüsleriniz için en iyi bakım soğuk sudur. Soğuk su kan dolaşımınızı hızlandırır ve kaslarınızı sıkılaştırır. Elastikiyet sağlar. Her duş sonrası soğuk suyla göğüslerinize birkaç dakika masaj yapın. Eğer dayanabilirseniz buz dolu bir kaptan da yararlanabilirsiniz. Duş sonrası soğuk suya soktuğunuz süngerle masaj da yapabilirsiniz. Göğüslerinize sıcak su tutmamaya dikkat etmelisiniz.

Göğüs bölgesinin de neme ihtiyacı vardır. Her duştan sonra göğüslerinize nemlendirici kremle hafif hafif masaj yapmanız, nem kaybını ve kırışıklıklar önleyecektir. Hamilelik gibi ani kilo verilen durumlarda vücudun deformasyona en müsait bölgelerinden biri de göğüslerdir. Bunun için bu tür durumlarda daha çok dikkat etmelisiniz.

Göğüsleriniz için gerekli egzersizleri yapmaya çalışın. Ağırlıklar ve yay etkili olacaktır. Rejim yaparken protein bakımından zengin bir rejim uygularsanız göğüsleriniz daha az etkilenecektir. Aksi halde sarkmalar kaçınılmazdır. Sutyen seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Alacağınız sutyen rahat olmalı, hareketlerinizi sınırla

Mamalı ve en az iki kopçalı olmalıdır. Denerken hareket edip rahat olup olmadığına mutlaka bakin. Askıları istediğiniz gibi uzatıp kısaltmak. Limon bakımı da göğüsler için faydalıdır. Ortadan kestiğiniz limonla göğsünüzü ve dekolte bölgenizi ovun. İyice durulayıp bal sürün. 10 dakika bekleyin ve tekrar iyice durulayın. Bu cildinize parlak ve sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

Bronzlaşma

Uzun süreli bronz kalmak çoğu kişinin arzusudur. Fakat dikkatsiz bir bronzlaşma yarardan çok zarar getirir. Bronzlaşayım derken çiller ve lekelerle dolabilirsiniz. Bunu engellemeden bronz gözükmek için başvurabileceğiniz pek çok reçete var.

Bunlardan en doğal olanlar;

Çay bakımı; vücudunuzu ılık çay demi ile silin. Kuruduktan sonra yıkayın. Bunu her gün tekrarlayın.

Havuç bakımı; havucu olabildiğince küçük rende haline getirin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Yıkayarak temizleyin. Sabah ve akşam tekrarlayın. Bir süre sonra renginiz koyulaşacaktır.

Bronz kalmak için en önemli etken cildin nemini kaybetmesini engellemektir. Yüzünüzün nem kaybını önlemek için; ilk önce yumuşak bir temizleyici ile temizleyin. Kurulamadan ince bir tabaka saf zeytinyağı sürün. 20 dakika sonra kağıt mendille fazlasını alin.

Vücudunuza nem kazandırmak için küvete sıcak su doldurun. 1 litre süt. I fincan tuz ve 1 fincan bal koyup erimesini bekleyin. Yarım saat küvette
kalıp, vücudunuzu iyice durulayın. Ardından hovuq içeren nemlendirici bir kremle nemlendirin.

Bir de otobronzlar adı verilen bronzlaştırıcı kremler var. Sabah ya da akşam temiz cilde uygulayınca doğal bir bronzluk sağlayabilirsiniz.

Sıcak bir banyonun ardından peeling kremi ile vücudunuzu nazikçe ovup, durulayın, otobronziani bu işlemlerden sonra temizlenmiş olan cildinize uygulayın. Daha etkili ve uzun süreli olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.