Gizli Olan İnstagram Hesaplarını Gösteren Uygulama Postegro Nedir?

24.05.2021
Gizli Olan İnstagram Hesaplarını Gösteren Uygulama Postegro Nedir?

Gizli olan tüm hesapları gösteren POSTEGRO uygulaması nedir, sakıncaları nelerdir, nelere dikkat edilmelidir ? Yazımıza mutlaka göz atın ..

Postegro Nedir ? 

Postegro isimli bir uygulama, Instagram’da hesabı gizli olan kullanıcıların profillerini görüntülenmesini sağlıyor. Şikayetvar’ın açıkladığı verilere göre, geçtiğimiz hafta kullanıcılar tarafından uygulama 200 bin kez görüntülendi ve şikayetleri yüzde 480 arttı. Uygulamayla ilgili erişim sorunu, para iadesi, gizlilik ihlali gibi başlıca konularda sorun yaşayan kullanıcılardan bazıları, eski sevgilisi tarafından tehdit edildiğini söyleyerek, şikayet oluşturdu.

Instagramın herhangi bir açığından yararlanmıyor, kullanıcı bu uygulamada kendi açığını kendisi yaratıyor. Siz sisteme Instagram kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, profilinizin bir kopyasını kendi bünyesine alıyor, sistemden ayrılsanız ya da ileride profilinizi gizleseniz de başkaları görebiliyor

Peki Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamaya kullanıcı adı ve şifremizi veriyoruz, en büyük tehlike burada başlıyor. Son günlerde ciddi sayıda ‘hesaplar hacklendi’ haberleri yapılıyor. Uygulamaya giriş yapan kişilerin büyük bir kısmının hesapları hacklendi. Hala bir ‘hack’ olayına maruz kalmadıysanız mutlaka şifrenizi değiştirin.

Şifrenizi değiştirdikten sonra da 2 faktörlü doğrulama açık değilse mutlaka açın ki ikinci bir güvenlik katmanı da oluşmuş olsun. Bu uygulamalar takipçi satın alma gibi hizmetler de veriyor. Herhangi bir kullanıcı bin kişilik bir takipçi satın almak istediğinde uygulamayı kullananlar olarak sizin de dahil olduğunuz grubu satın alıyor olacak.

Eğer satın alan terör örgütüyse ya da üyesiyse, siz farkında olmadan hesabından terör örgütü üyesini takip ediyor olabilirsiniz. Bu uygulama için gerekli önlemlerin alınmasını en kısa zamanda diliyoruz 🙏🏻

 

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Altnkynk
Ruhunu serbest bırak 🧚🏻‍♀️
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.