Gizemli Olay: Meyveş Nine’nin Uzaylı Olduğuna İnanılıyor

Trabzon’da 58 yıl önce hayatını kaybeden Meyveş Nine hakkındaki gizem devam ediyor. Adına Amerika’nın San Diego kentinde örgüt kurulan Meyveş Nine’nin doğduğunda uzaylılar tarafından değiştirilen bir kişi olduğuna inanılıyor. Meyveş Nine’nin uzaylı …

Gizemli Olay: Meyveş Nine’nin Uzaylı Olduğuna İnanılıyor

Trabzon’da 58 yıl önce hayatını kaybeden Meyveş Nine hakkındaki gizem devam ediyor. Adına Amerika’nın San Diego kentinde örgüt kurulan Meyveş Nine’nin doğduğunda uzaylılar tarafından değiştirilen bir kişi olduğuna inanılıyor.

Meyveş Nine’nin uzaylı olduğunun hikayesi, torunu olan ve NASA’da görev yapan Prof. Dr. Alaattin Yıldız’ın ninesini ünlü UFO Bilimcisi Prof. Dr. Derek Cooper’e anlatması ile başladı.

Cooper ve çalışma arkadaşları Meyveş ninenin doğduğunda uzaylılar tarafından değiştirilen bir kişi olduğunu iddia ederek, Meyveş nineyi universal mother (evrensel anne) ilan etti.

O yıllarda adına konferanslar düzenlenen Meyveş Nine için ABD’li UFO tutkunları anıt mezar yaptırabilmek için fon bile oluşturdu.

Meyveş Morçol adına ülkenin San Diego kentinde örgüt kuruldu.

Meyveş Nine’nin mezarını son olarak 2004 yılında UFO anıtı yapmayı düşünen ABD’li bilim adamı Ufolog Derek Cooper, Meyveş Nine’nin torunu Prof. Dr. Alaattin Yıldız ile birlikte ziyaret etti.

Alaattin Yıldız, 2008’de babaannesi Meyveş Morçol’un yanına defnedildi. Babaanne ve torununun mezarı bir süre ziyaretçi akınına uğradı.

Alaattin Yıldız’ın vasiyetinde, ABD’den gelenlerin DNA araştırması yapmaması için mezarının kapatılmasını istemesi nedeniyle her iki mezarın da üstü kapatıldı.

Mezarın bakımını üstlenen Kazım Öztürk, Meyveş ninenin 90’lı yıllarda Amerika’da yılın annesi seçildiğini belirterek, “Meyveş nine bizim bildiğimiz kadarıyla çok iyi birisiymiş. Torunlarından biri olan Alaattin Yıldız, NASA’da çalışıyordu. 90’lı yıllarda Meyveş nine Amerika’da yılın annesi seçildi. O zamanlar Meyveş ninenin mezarını ziyaret etmek için binlerce kişi gelecekti ancak o zamanki şartlar nedeniyle o iptal olmuştu. Mezarın hemen yanındaki evde yaşamışlar. Meyveş ninenin yaşadığı evin içerisini müze haline dönüştürmeye çalıştılar. Kesinlikle satış yapmıyorlar. Vakıfları var” şeklinde konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.