Genç Yaşta Gelir Elde Edebileceğiniz 5 Yöntem

Genç Yaşta Gelir Elde Edebileceğiniz 5 Yöntem

Genç yaşta para kazanmak: Merhaba dostlar sizlerde belli bir yaşa gelip olgunlaştıktan sonra kendi kendinize acaba kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için nasıl gelir elde edebilirim diye sordunuz mu? Eğer cevabınız hayır ise siz sevgili okuyucularıma bu yazıyı okumanızın size pekte fayda sağlayabileceğine  emin değilim. Ama fikrinizi değiştirip evet diyorsanız alttaki paragraftan okumaya başlayabilirsin iyi okumalar 🙂

1. Freelancer

Nedir bu freelancer kısa bir tanım yapalım. Freelance , ofis ortamı olmadan, herhangi bir kurumdan bağımsız olarak uzaktan çalışmaya verilen isimdir. Freelance İngilizce bir kelimedir ve “serbest çalışmak, serbest meslek erbabı” gibi anlamlara gelir. Bu tanımı pekte anlayamamış olabilirsin dostum sana daha da basit bir şekilde anlatayım. Bu meslek yani herhangi bir şirkete bağlı olmadan çalışma şeklidir. Peki bu mesleğin alanı nedir diye soracak olursanız

Yazarlık ve editörlük, özel ders vermek, sanal asistan, danışman gibi size de uygun alanları olan bir meslektir.

2. Blogger Olmak

Dostlar gerçekten para kazanmak istiyorsanız bir emek vermeniz lazımdır bu yüzdende size önerebileceğim 2. meslek ise blog yazmak evet evet blog yazacaksınız. Ama unutmayın ki bu meslekte biraz okuyucuyu sıkmadan sonuna kadar okutan bir yazı yazma kabiliyetinizin olması gerektiğini de ayrıca vurgulamak isterim. Peki aylık ne kazanırım derseniz de günde 3.000-10.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.500-5.000 TL arasında gelir elde edebilir. Tabi ki reklamları da unutmasak bu rakamlar biraz daha yükselebilir.

3. Dropshipping

Bildiğiniz üzere çok popüler bir meslek haline gelen bir alan daha. Yani üretim yapmadan ya da stok bulundurmadan satış yapılan bir e-ticaret modeli olarak bilinir.

nasıl yapılır bu meslek diye bir saçma soru sormazsınız umarım ama eğer öyle bir soru soruyorsanız onu da en basit bir dil ile anlatıyım.

Bu ticari modelde, satıcı, aldığı siparişi tedarikçiye yönlendirir. Tedarikçi de ürünü hazırlayıp müşteriye kargolar. Yani satıcı herhangi bir depo, stok ya da varsa beden yönetimi ile ilgilenmez. Aylık kazanç nedir diye sorarsanız da 2 bin TL ile 50 bin TL arasında değişmektedir.

4. Stok fotoğraf satmak

Fotoğraf çekmeyi veya Photoshop veya illüstrator aracılığıyla görseller çizmeyi seviyorsanız online fotoğraf satışı işi sizin için biçilmiş kaftandır. Fotoğrafçıdan belirli bir ücret karşılığında telif hakları alınan ve depolanan (stoklanan) fotoğrafların görsel arayışındaki kullanıcılara satılmasını ifade eder. Yani, fotoğraf çekerek para kazanırsınız. Oldukça basit bir yöntemdir dostlar fotoğraf çek ve kazan. Bunun aylık geliri ise 500-1000 TL arası bu rakamlar yükselebilir.

5. Anket Siteleri

Evet dostlar geldik son yöntemimiz olan ve benimde aktif olarak kullandığım yönteme. Dostlar biliyorsunuz ki çoğu anket siteleri sahte siteler olmuş ancak internette biraz daha araştırma yaparsanız  2 3 tane anket sitesi bulabilirsiniz. Peki bundan kazancım ne olacak gibi bir soru sorarsanız da bazı anket sitelerinde ödül olarak yemek sepeti kuponu verebiliyor ve benim en sevdiğim ödüldür. Aktif olarak anketör iseniz günde en az 10 20 anket ile gelirinizi 3 4 günde bir alırsınız ve size bu bir kaynak olmuş olur. Bu sayede de yemek ihtiyacınızı karşılamış olursunuz

Bir sonraki yazımız için sağlıcakla kalın 🙂

YAZAR BİLGİSİ
ahmet can
Merhaba 17 yaşındayım fen ve sosyal bilimler lisesinde okuyorum. insansız hava aracı 1 pilotuyum aynı zamanda python yazılım uzmanlığı ve ingilizce sertifikam var. Aynı zamanda java ögreniyorum hali hazırda.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting