Game Of Thrones Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gereken Kısa Bilgiler

21.02.2021
Game Of Thrones Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gereken Kısa Bilgiler

En çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan game of thrones (taht oyunları), 73 bölüm ve 8 sezondan oluşmaktadır. Dizi her yıl yalnızca bir sezon yayınlanıyordu bu nedenle dizinin izleyenleri bir sonraki sezonu izleyebilmek için bir yıl bekliyordu. Dizinin çekimlerinin bu kadar uzun sürmesi, kitapta hikayenin geçtiği yerlere gerçekten gidilip olabildiğince herşeyi gerçekçi kılmak istemesinden kaynaklıdır. Gelin bu muhteşem dizinin karakterlerine beraber bakalım.

1. Daenerys Targaryen

“Ejderhaların annesi” olarak bilinen daenerys, targaryen hanedanın sonuncusudur. Belirli bir döneme kadar abisi tarafından yönetilen daenerys, abisinin tahta oturabilmesi için zorla khal drogo ile evlendirilmiştir ardından bu evlilik aşk evliliğine dönüşmüştür. Dragodan bir oğlu olur ancak oğlu ve drago bir süre sonra ölür. Daenerys bunun üzerine ejderhaları taşlaşmış yumurtadan çıkarır ve taht savaşına katılır.

2. Eddard Stark

Ned olarak bilinir stark hanesinin başı ve aynı zamanda kuzey muhafızıdır. Tahta geçmesine yardım ettiği kral robert baratheon un arkadaşıdır. Kral robert öldükten sonra tahta geçen oğlu joffrey tarafından idam edilmiştir. Ned stark’ın robb, sansa, bran, arya, rickson ve jon snow olmak üzere 6 tane çocuğu vardır.

3. Robb Stark

Eddard stark’ın en büyük oğlu ve kışyarının varisidir. Babası öldürüldükten sonra kışyarı lordları tarafından kuzeydeki kral ilan edilmiştir. Annesi catelyn tully ve eşi walder frey ile birlikte katıldıkları ziyafette öldürülmüştür.

4. Sansa Stark

Babası ned stark ve küçük kız kardeşi arya starkla beraber kralın şehrine gider, ardından o zamanlar prens olan kral robert’ın oğlu joffrey ile evlendirilir. Joffrey’ e başta sıcak baksa da beklentileri boşa gider. Sansa’nın iki evliliği daha oldu ancak hiçbirinin aşk evliliği olduğu söylenemez.

5. Arya Stark

Babası ned ve kız kardeşi sansa ile kralın şehrine gitmiştir. Babasının idamına tanık olan arya kralın şehrinden kaçmayı başararak, intikam almayı amaçlar. Yolculuğu sırasında jaqen h’ghar ile tanışan arya güçlendikçe güçlenir.

6. Brandon Stark

Kral robert’ın eşi, cersei lannister ve cersei’nin kardeşi olan jamie lannister’ın ensest ilişkisine şahit olan bran, jaime tarafından kuleden aşağı atılmıştır. Yürüme yetisini kaybeden bran, rüyasında gördüğü 3 gözlü kuzgunun peşine düşer.

7. Jon Snow

Ned stark’ın gayrimeşru oğludur. Soyadının farklı olmasının nedeni, o dönemde gayrimeşru çocukların soyadının snow olma zorunluluğudur. John belli bir yaşa geldiğinde gece nöbetçilerine katılır.

8. Theon Greyjoy

Babası tarafından başlatılan isyanda hayatta kalabilmeyi başarmış ardından stark ailesi tarafından esir alınmıştır. Esir alınmasına rağmen ned stark theon’u kendi çocuklarından ayırmadan büyütmüştür ancak theon bu iyiliğe ihanet etmiştir.

9. Tywin Lannister

Fazla söze gerek yok, tywin lannister lannister hanesinin lordudur. Batı muhafızıdır ve yedi krallığın en zengin lordlarından biridir. Oğlu tyrion lannister tarafından arbaletle vurularak öldürülür.

10. Cersei Lannister

Dizinin en güçlü karakterlerinden birisi olan cersei, erkek kardeşi jamie ile ilişki yaşar ve kral robert’ı aldatır. Doğan 3 çocuğunun babası da jaime lannister dır. Tabiki de bu gerçeği herkesten saklarlar. Entrikaları ve zekasıyla krallığı yönetmeyi başarır.

Sizin favori karakteriniz hangisi?

YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.