Finlandiya’nın 34 Yaşındaki Başbakanı Sanna Marin’in Bir Partide Çekilen Videosu Kamuoyuna Sızdırıldı!

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in, bir partide dans edip şarkı söylerken çekilen videosu kamuoyuna sızdırılınca gündem oldu. Buyurun detaylara …

Finlandiya’nın 34 Yaşındaki Başbakanı Sanna Marin’in Bir Partide Çekilen Videosu Kamuoyuna Sızdırıldı!

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in, bir partide dans edip şarkı söylerken çekilen videosu kamuoyuna sızdırılınca gündem oldu. Buyurun detaylara 👇

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/arti…

34 yaşında dünyanın en genç başbakanı olan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in bir partide şarkı söyleyip dans ettiği video ortalığı karıştırdı.

Marin, 2019’da 34 yaşında başbakanlık görevini üstlendiğinde en genç dünya liderlerinden biri ayrıca Finlandiya’nın en genç liderlerinden biri oldu. Hatırlarsanız Marin’in, bir dergi çekimleri için giydiği kıyafet epey konuşulmuş ayrıca uygunsuz bulunmuştu.

Videonun ortaya çıkmasından sonra eleştiri yağmuruna tutulan Sanna Marin, ünlü arkadaşlarıyla çılgınca parti yaptığı bir videonun ortaya çıkmasının ardından saklayacak bir şeyi olmadığını söyledi.

Sanna Marin’in bir apartman dairesinde, bir cep telefonu kamerası için dans edip şarkı söylerken çekilen videosunun ardından Marin’in koalisyon ortağı Merkez Partisi’nden Finlandiyalı milletvekili Mikko Kärnä, Twitter’dan onu gönüllü bir uyuşturucu testi yaptırmaya teşvik etti.

Marin uyuşturucu kullandığını reddetti ayrıca bu sabah düzenlediği medya toplantısında ‘saklayacak veya saklayacak hiçbir şeyi olmadığını’ söyledi.

Kuopio’nun Rissala havaalanındaki gazetecilere verdiği demeçte, ‘Herhangi bir uyuşturucu kullanmadım, bu yüzden uyuşturucu testi yaptırmak sorun değil, ancak böyle bir şeye ihtiyaç duyulmasının oldukça özel olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir yerde herhangi bir şeyin kullanıldığına dair herhangi bir kanıt görmedim’ dedi.

“Dans ettim, şarkı söyledim ayrıca bir şeyleri kutladık. Bunların hepsi yasal şeyler. Ve çok da içmedim.”

Marin, ve birkaç hafta öncesine ait olduğunu söylediği videoları sızdıran kişiyiler için de ‘Videolar özel olduğu ayrıca özel bir etkinlikte yayınlandığı için yayınlanmayacağına güvenmiştim. Yayınlanmış olmaları kötü hissettiriyor’ dedi. 

Videonun polisin soruşturması gereken bir konu olup olmadığı sorulduğunda, Marin yasa dışı bir şey olup olmadığını hala bilmediğini ayrıca bunun ‘bir polis meselesi olmayacağını’ söyledi.

Sızan video, özel bir hesabın Instagram hikayelerinden alındı.

Videoda görünen ünlüler arasında Fin şarkıcı Alma ayrıca kız kardeşi Anna, rapçi Petri Nygard, TV sunucusu Tinni Wikstrom, fotoğrafçı ayrıca etkileyici Janita Autio, radyo sunucusu Karoliina Tuominen ayrıca kendi Sosyal Demokrat partisinden milletvekilleri yer alıyor. 

Video, Finlandiya’nın NATO’ya katılmak için tarihsel tarafsızlığını sona erdirmesi ayrıca savaşan bir Rusya ile boğuşmasıyla, özellikle ulusal bir acil durum zamanında bir dünya lideri için uygunsuz olduğunu düşünenler tarafınca Finlandiya’da eleştiri aldı.

Marin, bazı eleştirmenlerin ‘dikkatsiz’ olarak nitelendirdiği rahat ayrıca gerçekçi liderlik tarzı sebebiyle bu hafta Alman tabloid Bild tarafınca ‘dünyanın en havalı politikacısı’ olarak adlandırıldı.

Gazete onu ‘rahat, modern ayrıca kendine güvenen’ olarak tanımladı ayrıca ‘parti yapabileceğini’ de ekledi. Bild, Marin’in Putin’in gerçekten sevmediği ‘havalı kuşağa’ ait olduğunu yazdı. Genç başbakana gelen eleştirilere rağmen, videoyu birçok genç insanın yaptığı gibi davrandığı için ona potansiyel bir popülerlik artışı veren olarak görenler de var.

Sızdırılan videoyu merak edenler buraya 👇

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com