Feyza Altun’un Tahmini Doğru mu Çıktı? Fake Hesabın Gürcistan Detayı Dikkat Çekti

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddiasıyla gündeme bomba gibi düşen Dilan ve Engin Polat çiftin soruşturmasını en yakından takip eden ve yaptığı araştırmaları sosyal medya hesaplarından duyuran avukat Feyza Altun, tehdit mesajları …

Feyza Altun’un Tahmini Doğru mu Çıktı? Fake Hesabın Gürcistan Detayı Dikkat Çekti

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddiasıyla gündeme bomba gibi düşen Dilan ve Engin Polat çiftin soruşturmasını en yakından takip eden ve yaptığı araştırmaları sosyal medya hesaplarından duyuran avukat Feyza Altun, tehdit mesajları aldığını açıklamıştı. Tehditlere boyun eğmeyeceğini açıkça belirten Altun, tehditlere ilişkin dikkat çeken detayları paylaştı.

Feyza Altun, ”Kamuoyuna duyuruyorum ayağım takılsa sorumlusu Polatgillerdir. Gelin kesin bakalım sesimi nasıl keseceksiniz” dedi.

Lüks yaşantısı ve harcamalarıyla okları üzerine çeken Dilan ve Engin Polat çiftinin bir süredir başı büyük dertte. Polat çifti hakkında yürütülen soruşturmada sürekli bir yeni gelişmeler meydana geliyor. Mal varlıklarına el konulan şubelerine yapılan baskınların ardı arkası kesilmiyor.

Avukat Feyza Altun, gazeteci Erk Acarer’in yayınına katılarak haklarında kara para aklama iddialarının ardından MASAK’ın şirketlerini incelemeye başladığı Polat ailesi tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Altun, sosyal medya hesabından aldığı tehdit mesajlarını da paylaşarak, “Hesabı ‘aileden birinin’ kullandığını biliyorum” dedi.

Feyza Altun “Bana ‘Yakından izliyoruz seni, ne yaptığını biliyoruz. 10 kişilik listenin başındasın’ dediler. Ben de ‘Gelin vurun, en fazla onu yapabilirsiniz’ dedim” şeklinde konuştu.

“Bu mesajları atan kişi, adım kadar eminim aileden biri. Mesajlaşmada sansürlediğim yeri görüyorsun. Orayı asla söylemeyeceğim. Kimsenin özel hayatı beni asla ilgilendirmez ama burada benim çoğuma laf ettiği için ben de özel bir şey yazdım. Delirdi onu yazınca. Orada emin oldum, aileden biri” diyen Altun, “Sosyal medyacım araştırdı, bu hesap 2021 yılında açılmış. 2 kere isim değiştirmiş. Hesabın ilk ismi; ‘siladogufan’. E-mailini de buldum. Avukatım suç duyurusunda bulundu. Ben bunu bulacağım” dedi.

Altun “Bu arada, VPN kullanıyor. VPN de Gürcistan gösteriyor. Gürcistan olması da çok manidar” diyerek Polat ailesinin yurt dışı bağlantısına da dikkat çekti. Feyza Altun, sosyal medyadan paylaştığı tehdit mesajlarına ait ekran görüntülerine ise şu notu düştü:

“@wone_siberbacsks isimli hesaptan Polatgiller adına tarafıma savrulan tehditler… İzleniyormuşum, sesimi kesmessem sesim kesilecekmiş, ne yaptığımı biliyorlarmış shss evde oturuyorum bunu öğrenmekte zorlanmamışlardır adliyeye falan gidiyorum. Büyün kamuoyuna duyuruyorum ayağım takılsa sorumlusu Polatgillerdir. Gelin kesin bakalım sesimi nasıl keseceksiniz.”

İşte tehdit mesajlarının bazıları şöyle:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.