FETÖ Nedeniyle İhraç Edilen Hakim Hakkında Şok Olay: MHP’liyle Evlenerek Mesleğe Döndüğü İddia Edildi

FETÖ nedeniyle meslekten atıldıktan sonra, MHP’liyle evlenerek mesleğe geri dönen hakimi ifşa eden gazeteci Barış Terkoğlu, konunun detaylarını köşesine taşıdı. Yargı üyeleriyle ‘samimi’ ilişkileri ortaya çıkan Abdullah Çetinkaya’nın yükselişinin …

FETÖ Nedeniyle İhraç Edilen Hakim Hakkında Şok Olay: MHP’liyle Evlenerek Mesleğe Döndüğü İddia Edildi

FETÖ nedeniyle meslekten atıldıktan sonra, MHP’liyle evlenerek mesleğe geri dönen hakimi ifşa eden gazeteci Barış Terkoğlu, konunun detaylarını köşesine taşıdı.

Yargı üyeleriyle ‘samimi’ ilişkileri ortaya çıkan Abdullah Çetinkaya’nın yükselişinin önünü açan MHP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Özyavuz’un hikayesi de gündeme geldi. Olayın detayları tek tek ortalığa döküldü.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Cumhuriyet’teki ‘Hayırlı izdivacın sırrını veriyorum’ başlıklı yazısında Özyavuz’un FETÖ iddiasıyla meslekten atılan hakimle evliliğine değindi.

Terkoğlu, MHP’li Özyavuz ile FETÖ nedeniyle meslekten ihraç edilen Serpil Telli’nin hikayesini şöyle anlattı:

“Biliyorsunuz, FETÖ’nün en güçlü olduğu yer sivil toplum değil, devletin ta kendisiydi. Yargıda, poliste, askeriyede, bürokraside kamunun kılcal damarlarına sızmıştı. Erdoğan-Gülen kavgasının ardından büyük bir tasfiye süreci başladı. En büyük tasfiye ise kuşkusuz 15 Temmuz sonrasında yaşandı. Darbe girişiminin hemen ertesi günü 2 bin 745 savcı ve hâkim hakkında gözaltı kararı verildi. OHAL ilanının ardından, 24 Ağustos 2016’da FETÖ iltisakı olduğu iddia edilen 2 bin 847 hâkim ve savcı ihraç edildi.”

”Bu isimlerin arasında karı koca hâkim Serpil Telli ve Bekir Tuğrul Telli de vardı. 2014 yılında, HSK’de FETÖ ile karşıtlarının yarıştığı seçimde, Telli ailesi Fethullahçıların adayı Teoman Gökçe için çalışmıştı. O dönem Gökçe’nin memleketi Tokat’ın Zile ilçesinde görev yapan ikili, Gökçe kazansa belki de terfi edecekti. Ancak yargıda FETÖ’nün kaybedişi onlar için dönüm noktası oldu. Söylediğim gibi, 15 Temmuz’un ardından karıkoca, binlerce yargı mensubu gibi, gözaltı ve görevden almayla karşılaştılar.Durun hikâye bitmedi…”

”15 Temmuz’un ardından çift boşandı. Bu kısmı bizi ilgilendirmez. Özel hayat konumuz değil. Serpil Telli, boşanmanın ardından yeni bir evlilik yaptı. Kiminle mi? MHP Urfa Milletvekili İbrahim Özyavuz ile. Burası da bizi ilgilendirmez. Öyle ya, aşk bu, sınır tanımaz.Ama bundan sonrası bizi ilgilendiriyor…”

”Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya. İşte MHP’li Özyavuz için öyle olmamış. AYM’nin Can Atalay kararının ardından, yargıda FETÖ’cü avına çıkan MHP’li milletvekilinin eşine evlilik yaramış. Önce ihraç kararı kaldırılmış. Serpil Özyavuz, 19 Haziran 2022’de Van’dan Ankara’ya tayin olmuş. İki ay sonra, 11 Ağustos 2022’de ise Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi’ne atanmış. Sonra ne oldu bilinmez, geçen ocak ayında ise kadrosu genele çevrilmiş. Konu Urfa’da da gündem olmuş.”

”Urfa medyası Özyavuz’a eşini sorunca şu yanıtı almış: “FETÖ’den bir hüküm yememiş, bir ceza almamış. Hiçbir mahkeme olmadan direkt takipsizlik kararı verildi. Açılmış bir mahkeme bile yok.”

”Kısacası hayırlı izdivaç nasıl olur diyorlar ya…Pek çok kişi FETÖ meselesinde haksızlığa uğradığını söylerken hayatını değiştiren evlilik yapan Özyavuzların işi rast gitmiş. Bu aralar yargıda her sevmediği kararda FETÖ izi arayan, bunun için AYM ile bile karşı karşıya gelen, hatta Ülkü Ocakları başkan yardımcısı bu nedenle tutuklanan MHP için başarılı bir evlilik hikâyesi değil mi!“

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.