‘Fakirin Değil, Zenginin Yanındayım’ Sloganıyla Tanınan Muhtar Adayına Ceza! ‘Mesajım Yerine Ulaştı’

Giresun’da köy muhtarlığı adaylığına ‘Maaş için muhtar adayıyım. Fakirin değil, zenginin yanındayım’ sloganıyla giren Zafer Fison’a izinsiz afiş asmak suçundan ceza kesildi. Giresun’un Göreli ilçesine bağlı Taşlık köyünde muhtarlık seçimlerine …

‘Fakirin Değil, Zenginin Yanındayım’ Sloganıyla Tanınan Muhtar Adayına Ceza! ‘Mesajım Yerine Ulaştı’

Giresun’da köy muhtarlığı adaylığına ‘Maaş için muhtar adayıyım. Fakirin değil, zenginin yanındayım’ sloganıyla giren Zafer Fison’a izinsiz afiş asmak suçundan ceza kesildi.

Giresun’un Göreli ilçesine bağlı Taşlık köyünde muhtarlık seçimlerine iddialı bir sloganla giren Zafer Fison sosyal medyada gündem olmuştu.

Köye “Maaş için muhtar adayıyım. Fakirin değil, zenginin yanındayım” yazılı pankart asan Fison’a ilçe jandarma ekipleri tarafından, ‘izinsiz afiş asmak’ suçundan bin 295 lira idari para cezası kesildi.

‘Afişi bedavaya yaptırmıştım ama kaldırmak bin 295 liraya mâl oldu’

Amacının seçim öncesi muhtar adaylarını ironik bir ifadeyle uyarmak olduğunu ifade eden Zafer Fison, “Henüz yerel seçimlere 5-6 ay olsa da köylerde herkes seçim havasına girmişti. Her adayda maaş için değil, hizmet için aday olduğunu söylüyordu. Ancak biliyoruz ki, muhtar olduktan sonra birçokları maaşını alıp, hizmeti unutuyor. Ben de bu duruma bir gönderme yaparak böyle bir afiş asmıştım. Ancak gel gör ki cezası afişten pahalı oldu. Afişi bedavaya yaptırmıştım ama kaldırmak bin 295 liraya mâl oldu. Zaten köyde çiftçilik yaparak geçiniyordum. Bakalım bu cezayı nasıl ödeyeceğim diye düşünmeye başladım ama en azından muhtar adaylarına iletmek istediğim mesaj ulaşmıştır” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.