EYT İçin Son Durum Nedir, EYT’de Gelişmeler

EYT İçin Son Durum Nedir, EYT’de Gelişmeler

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında özellikle depremzedeler için gündemde olan konulardan birisi de EYT. Milli Yas kapsamında TBMM çalışmalarına 1 haftalık ara vermişti. Milli yasın sona ermesi sonrasında ise EYT çalışmalarının ne olacağı merak konusu.

EYT İçin Çalışmalar Devam Edecek mi?

EYT kabul edildikten sonra emeklilikte yaşa takılanlar için teklifin ne zaman geçerlilik kazanacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle deprem sonrasında da pek çok kişi maddi açıdan gelire ihtiyaç duyar hale geldiğinden EYT çalışmaları herkes tarafından merak ediliyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklamada TBMM’nin 21 Şubat tarihinden itibaren gündemdeki kanun tekliflerini görüşmek üzere çalışmalara başlayacağı bildirildi. Buna göre EYT görüşmeleri de 21 Şubat’tan itibaren meclis gündeminde yer alacak.

EYT hakkında çalışmaların normal koşullarda Mart ayının sonuna kadar tamamlanarak emekli aylıklarının da bağlanması ön görülüyordu. Deprem sebebiyle bu sürede gecikmelerin olabileceğine vurgu yapan uzmanlar aynı zamanda kaynak sıkıntısının da yaşanabileceğini belirtiyorlar.

ETİKETLER: EYT, EYT Kanunu, EYT Ne Zaman
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.