Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un Yeni Planı Ortaya Çıktı: Bilerek Yakalanmışlar!

Murat Aci’yi öldürdükten sonra annesi Eylem Tok ile yurt dışına kaçan Timur Cihantimur’un, Boston’da polislere bilerek yakalandığı ortaya çıktı.  Aci ailesinin avukatı Hacı Orhan, TV100’de yaptığı açıklamada Eylem Tok’un Türkiye’ye yüzde 100 olarak …

Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un Yeni Planı Ortaya Çıktı: Bilerek Yakalanmışlar!

Murat Aci’yi öldürdükten sonra annesi Eylem Tok ile yurt dışına kaçan Timur Cihantimur’un, Boston’da polislere bilerek yakalandığı ortaya çıktı. 

Aci ailesinin avukatı Hacı Orhan, TV100’de yaptığı açıklamada Eylem Tok’un Türkiye’ye yüzde 100 olarak iade edileceğini söyledi.

ABD’de geçtiğimiz günlerde yakalanan firari anne Eylem Tok ile Murat Aci’nin ölümüne sebebiyet veren oğlu Timur Cihantimur’un mahkemesi görülmeye devam ediyor.

Sanık avukatların tahliye talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi. İkili cezaevinde kalmaya devam edecek.

Eylem Tok ve oğlunun yakalanma konusu ile ilgili ortaya atılan iddia; bir Türk kuryenin onları tanıdığı ve ihbar ettiği yönündeydi. Ancak Aci ailesinin avukatı Hacı Orhan durumun bu şekilde olmadığını belirtti.

Orhan’ın açıklamalarına göre, ikilinin evinin New York’ta olmasına rağmen Boston’da okul kaydı yaparken ‘bilerek’ yakalandığı, polislerin onları okuldan aldıkları belli olsun diye okul önünde uzun süre bekledikleri, Boston’da yargılama durumu farklı olduğundan bu durumunu planladıkları ortaya çıktı.

İşte Avukat Hacı Orhan’ın TV100’de yaptığı açıklamalar:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.