Çekim Yılına Bakmadan Keyifle İzleyebileceğiniz 13 Eski Yerli Komedi Filmi

Çekim Yılına Bakmadan Keyifle İzleyebileceğiniz 13 Eski Yerli Komedi Filmi

Türk komedi filmleri gerçekten dünya çapında benzersiz ve ilgi çekici, bir çok yerli yapım komedi filmlerine başka bir yerde şansınız gerçek anlamda yok. Türk film tarihinin unutulmayan ve defalarca izlenen filmlerini ise tek bir listeye sığdırmak kolay değil. Bu film önerileri listemizde Türkiye’de çekilmiş defalarca izleyebileceğiniz yerli komedi filmlerinden toplamda 10 tanesini sizler için derledik.

1. Gırgıriye

Hikayesi Müjdat Gezen tarafından yazılmış olan film Türker İnanoğlu yapımcılığın da Adile Naşit, Perran Kutman, Münir Özkul, Ayşen Guruda, Gülşen Bubikoğlu, Müjdat Gezen, Şener Şen gibi dev isimlerin aynı proje de yer aldığı harika bir roman mahalle ve aşk komedisi sizleri bekliyor.

2. Atla Gel Şaban

Yönetmenliğini Natuk Baytan’ın yaptığı 1984 yılına ait bir Türk komedi filmidir. Kemal SUnal ve Nevra Serezli başrollerini paylaşıyor. Niyazi’Nin başına gelenler adeta güldürüp düşündürten harika bir komedi niteliğinde.

3. Hababam Sınıfı

Ertem Eğilmezin usta kaleminden çıkan Kartal Tibet’in yönetmenliğinde ki bu komedi serisi, Hafize Ana’da Mahmut hocaya kadar tüm starların bizleri güldürdüğü harika bir okul komedisi.

4. Süt Kardeşler

Kartal Tibet yönetmenliğin de Adile Naşit, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen olmak üzere harika bir kahkaha tufanına hazır olun! Süt annesine giden Ramazan’ın aşık olduğu kız için yaptığı çılgınlıklardan, hepimizin çocukluk rüyası Gulyabani’den kesitler bu harika aile komedisinde.

5. Cibali Karakolu

Nejat Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenmiş ve TV kaydına çekilmiş bir durum komedisidir. Cibali’de yaşananlar herkesin aklında kahkahalarla kalmaya devam ediyor.

6. Ölümlü Dünya

Ali Tamay ve Feyyaz Yiğit’İn kaleme aldığı, aksiyon ve eğlencenin hiç bir dakika durmadığı, eğlence dolu bir komedi filmi.

7. Eyyvah Eyyvah Serisi

Ata Demirer’in yazıp, Hakan Algül’ün yönetmenliği yaptığı ve baş rolünde Demet Akbağ’ın de rol aldığı harika bir ege komedisi sizlerle. Hüseyin Badem ve Firuzan’ın maceralarını tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz.

8. Düğün Dernek

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in birlikte baş rolü paylaştığı düğün dernek serisi Sivas’ın köyünde geçen sıra dışı bir komedi hikayesi. Her dakikasında hiç beklemediğimiz olaylar karşımıza çıkmaktadır. Dostluk ve aile olmanın da önemini vurgulamaktadır.

9. Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

Burak Aksak tarafından yazıp yönetilen filmde başrol Binnur Kaya, Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu. Dans hocası Şengül’ün öğrencileri olan Aysel ve Doktor Selim’in dans dolu komedi maceralarına ve eğlencelerine hazır olun..

10. Aile Arasında

Gülse Birsel tarafından senaryosu yazılan muhteşem bir aile, düğün komedisidir. Filmin kadrosu adeta bir star şöleni gibi karşımıza çıkıyor. Her saniyesini soluksuz izleyeceksiniz.

11. Organize İşler

Türk komedi filmleri tarihinin sürekli taze kalan yerli komedi filmlerinden biriside Organize İşler. Yönetmen ve senarist koltuğunda Yılmaz Erdoğan’ın oynadığı Organize işler filmini Netflix gibi popüler mecralarda rahatlıkla yüksek kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.

12. Arog

Bir neslin çocukluğuna denk gelen Arog filmi başarılı oyuncu Cem Yılmaz tarafından çekilmiştir. Neredeyse her şeyiyle Cem Yılmaza ait olan bu Türk komedi filminin konusu ise yaklaşık taş devri dönemlerinde geçiyor. Geçmişe ışınlanan güneş gözlüklü Cem Yılmaz ile gülmekten karnınız ağrıyacak.

13. Bekçiler Kralı

Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı bu filmi emin ki izlemişsinizdir. Ancak neden bir zamanların Türkiye’sindeki mahalle ortamına, bir başka değişle tarihe tanıklık etmeyesiniz ki. İzleyebileceğiniz dolu dolu geçen en kaliteli yerli komedi filmlerinden Bekçiler Kralı’nı restorasyonlu haliyle Youtube gibi ücretsiz mecraları kullanarak izleyebilirsiniz.

ETİKETLER: Film, Komedi, Komik, Türk, Yerli Yapım
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı