Eski Bilgisayarlarda FPS Arttırma İpuçları

Eski Bilgisayarlarda FPS Arttırma İpuçları

Global oyun dünyasında CS:GO, LOL, Fortnite, PUBG, Call of Duty ve benzeri oyunların yeri yadsınamayacak kadar büyük bir alana sahiptir. Hele ki bu kadar köklü bir oyun olması ve arkasında milyonlarca oyuncunun olması onun değerine değer katmaktadır. Gelişen bilgisayar teknolojileriyle beraber, oyunlar da kendilerini yenileme ve görsel kalitelerini günümüz dünyasına uyarlama yarışına giriştiler.

Eski teknolojiler, yerini gerçekçi ve kaliteli görüntülere bırakmaya başladılar. Bu da beraberinde daha güçlü ekran kartı, işlemci ve bellek gibi ihtiyaçlar doğurdu. İşte bu ihtiyaçlar doğrultusunda oyuncular ya yeni bir sistem aldılar ya da var olan sistemlerini yeni nesil oyunlara entegre etmeye çalıştılar.

Eski Bilgisayarlarda FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Yeni bir sistem alamayan oyuncular özellikle oyunlarda FPS sorunu yaşamamaları için basit ve etkili çözümler aramaya başladılar. İşte bugün bu yazımızda özellikle CS:GO’da nasıl daha akıcı ve kasmadan oynayacağımıza kısaca değineceğiz.

1. Oyun İçi Görsel Ayarları Düzenleyin

Oyun içindeki görsel ayarları en düşük seviyeye indirmek veya sistemin özelliklerine göre düzenlemek oyunu daha akıcı bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır.

2. Ekran Kartı Sürücülerinin Ayarlarını Düzenleyin

Öncelikle ekran kartınızın güncel olmasına dikkat edin. Her sürücünün kendine has bir menüsü vardır. Oyununuzu yüksek performans özelliğinde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

3. Temiz Bir Kurulum Yapın

Bazı durumlarda CS:GO ve diğer oyunalar kurulurken hatalar meydana gelebilir. Eski dosyaların üzerine kurmak, kurulum yapılırken herhangi sistemsel bir sorunla karşılaşmak oyununuzun sorunsuz bir şekilde çalışmasına engel teşkil edebilir. Bunun önüne geçmek için öncelikle eski dosyaların tamamından kurtulmak gerekir. Oyun sürekli olarak güncelleme alır. Bu güncellemeler kimi zaman üst üste biner ve ön belleği zorlar. Bu da bizim için performans kaybı anlamına gelir. Bu sorundan kurtulmak için oyunu temiz bir şekilde kurmak performans acısından yararlı olacaktır.

4. Masaüstü Performansının Ayarlarını Yükseltin

Diğer bir yol ise basit ama etkili olabilecek bir yöntemdir. Bilgisayarınızdan genel olarak performans ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol aşağıdakileri birebir uygulamak olacaktır:

  • Bilgisayarım klasörüne sağ tıklayın.
  • Gelişmiş sistem ayarlarına tıklayın.
  • Açılan pencereden gelişmiş sekmesine tıklayıp performans ayarlarına girin.
  • Son olarak en iyi performans için ayarla seçeneğini tıklayın.

Bu adımları uyguladığınız takdirde FPS sorununuz büyük ölçüde azaltacaktır. Eğer daha iyi FPS sonuçları görmek istiyorsanız son olarak yapabileceğiniz bir diğer şey de bilgisayarınızın ihtiyaçlarını karşılamak. Örneğin, eğer daha fazla RAM’e ihtiyaç duyuyorsanız RAM’inizi yükselmeniz. Yada, ekran kartınız yeterli gelmiyor ise bir ekran kartı daha almanız (fazla soket mevcut ise).

Bu içeriğimizde sizler için eski bilgisayarlarda FPS arttırma ipuçları ve tavsiyelerde bulunduk. Umarım faydalı bir oyun içeriği olmuştur, eğer daha fazla bu tarz içerik arıyorsanız web sitemizin “Oyunlar” kategorisini ziyaret ederek daha bir çok yazıya ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.