Erdoğan’ın “Aynı Gemideyiz Batarsa Hepimiz Boğulacağız” Dediği Ekonomi Açıklaması Sosyal Medyanın Gündeminde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı konuşmasında özellikle ekonominin üzerinde durdu. Erdoğan’ın ekonomi …

Erdoğan’ın “Aynı Gemideyiz Batarsa Hepimiz Boğulacağız” Dediği Ekonomi Açıklaması Sosyal Medyanın Gündeminde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı konuşmasında özellikle ekonominin üzerinde durdu. Erdoğan’ın ekonomi teorilerine değindiği konuşmada, vatandaşlara döviz ayrıca altın üzerinden yaptığı uyarılar da gündem oldu. Önce Erdoğan’ın açıklamalarına ardından sosyal medyada yorumlara bakalım isterseniz?

“Son dönemde bizi en çok zorlayan konunun ekonomi olduğu bir gerçektir.”

Enflasyon rakamlarımızın nominal olarak çok yüksek seyretmesi elbette üzüntü vericidir ama burada asıl dikkat edilmesi gereken enflasyon düzeyinin genel ekonomi üzerinde yol açtığı sonuçlardır. 

Ekonomi politikalarımızı kendi çıkarlarımıza göre belirlemeye devam edeceğiz. Türkiye’nin ihtiyacı faizi yükseltmek değil; yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazlayı arttırmaktır.

İktisat bilim ayrıca uygulamaları, fizik ayrıca matematik gibi her yerde geçerli olan kurallara sahip değildir. Bir yerde başarılı olan bir modelin, bir başka yerde başarılı olacağının garantisi yoktur.

Bizim ekonomi modelimizde yatırım yapan, ihracat yapan kazanacak. Bütçe disiplininden asla taviz vermeyeceğiz.

“Artık hiç kimsenin sadece parasının değerinden endişe ederek dövize ayrıca altına yönelmesi için sebep kalmamıştır.”

Vatandaşlarımızdan ayrıca iş dünyamızdan tek ricam, kendi ülkelerine ayrıca dolayısıyla kendi paralarına güvenmeleridir. Hepimiz aynı gemideyiz. Gemi hızla yol alırsa kazanan hepimiz olacağız. Su alarak batarsa hepimiz boğulacağız. 

İş dünyamızı ayrıca vatandaşlarımızı desteklemek için düşük maliyetli Türk Lirasını götürüp dövize veya altına yatırmak Türkiye gemisinde delik açmaktır.

Biz, enflasyon rakamlarının insanlarımızın hayatındaki olumsuz etkilerini her kesimin gelir seviyesini yükselterek bertaraf etmeye çalışırken, aynı zamanda enflasyonu düşürecek tedbirleri de alıyoruz.

Tespit ettiğimiz sorunların çoğunun hukuki değil ahlaki temelli olduğunu gördüğümüz için kamunun alternatif imkanlarını kullanarak çözüm arıyoruz.

Erdoğan’ın ekonomi, enflasyon ayrıca TL açıklamalarına uzmanlardan da yorum yağdı

Özellikle “aynı gemide olmak” ayrıca “geminin hasar alması” kısmı biraz tartışmalı oldu

Dövizleri kimlerin atması gerektiği soruldu

Batmaz bu gemi diyenler oldu

“Güzel günler göreceğiz çocuklar” şarkısı çaldı fonda

“Neden bu noktaya geldik?”

Düzeltmeler yapıldı

Bizlere özel çünkü

TL basmanın enflasyon yaratması teorilere uygun mu bilinmez?

Arşivler, arşivler…

Güleriz ağlanacak halimize

?

?

?

?

?

?

?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.