Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biri yeni anayasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda AK Parti “Türkiye Yüzyılı” Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan’ın …

Erdoğan: Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biri yeni anayasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda AK Parti “Türkiye Yüzyılı” Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– Cumhuriyetimiz, maalesef bu bir asırlık geçmişinin önemli bir kısmında kendi içinde barışık yaşayamadı. Emperyalistlerin ülkemiz üzerindeki hesapları hiç mi hiç eksik olmadı. Bu kirli hesaplarda kullanılan maşalar da hiç eksik olmadı. Dün vardı, bugün de var.

– Ülkemiz, vesayet yoluyla Cumhuriyetle demokrasiyi birleştirmekten hep kaçınan, hatta bunları birbirinin alternatifi gibi göstermeye çalışan bir zihniyetin elinde ciddi sıkıntı çekti. Sanılmasın ki bu 20 yıl dikensiz gül bahçesi misali, sadece çalışmakla geçti. Yurt içinde ayrıca yurt dışında, emperyalistlerin, vesayetçilerin ayrıca darbecilerin ne kadar aparatı varsa, hepsi de üzerimize salındı.

– Geçmişte ayrıştırılmaya, hatta çatıştırılmaya çalışılan kim varsa, Türkiye’nin ilk yüzyılının son 20 yılına sığdırdığımız bu büyük devrime katkı vermiştir. İnancından dolayı dışlanan Müslüman’ın, dilinden dolayı ayrımcılığa uğrayan Kürd’ün, meşrebinden ötürü baskı gören Alevi’nin, haksızlığa maruz kalan bu toprakların evladı Hristiyan ayrıca Yahudi’nin, kısaca bu ülkede vesayetin gadrine uğrayan kim varsa herkesin yanında olduk, mücadelesine destek verdik, kayıplarını telafi ettik.

– Dış politikamıza şahsiyet kazandırarak, devletimizin gücünü, bayrağımızın şanını, milletimizin itibarını yükselttik. Velhasıl, her alanda Cumhuriyetimizin ilk asrının eksiklerini giderecek, ikinci asrının hazırlıklarını tamamlayacak eser ayrıca hizmetler ortaya koyduk. Böylece, takip eden değil, takip edilen bir ülke haline geldik.

– Dünyanın yeni ayrıca hayati meydan okumalarla karşı karşıya olduğu şu dönemde Türkiye Yüzyılı programımızla Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bizim açtığımız her yol gibi Türkiye Yüzyılı’nı da milletimizin zirveye taşıyacağından şüphe duymuyoruz.

– Her şeyiyle milli iradenin ürünü yeni bir Anayasa’yı ülkemize kazandırmak, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerinden biridir. Türkiye Yüzyılı’na yakışacak şekilde hazırlayarak, Meclisimizin takdiri ayrıca milletimizin onayıyla hayata geçirmekte kararlıyız.

– Başı açık veya başı örtülü tüm kızlarımızın, hanım kardeşlerimizin eğitim ayrıca çalışmalar haklarını güvence altına alacak, ve aile kurumumuzu sapkın akımların tehdidinden koruyacak bir Anayasa değişikliği teklifi hazırladık. İnşallah önümüzdeki hafta teklifimizi Meclise sunarak, aslında tabii bir hak olan bu konunun ülkemizin gündeminden, inşallah tamamen çıkmasını sağlayacağız.

Detaylar geliyor…

ETİKETLER: Türkiye Yüzyılı, Ülke
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.