En Kolay Yabancı Dil Öğrenmenin 10 Etkili Yolu

En Kolay Yabancı Dil Öğrenmenin 10 Etkili Yolu

Yeni bir yabancı dil öğrenmek zor, uğraştırıcı ve uğraşılmaz gibi gelebilir. Ancak, hayatımızda her zaman 2. bir dile ihtiyaç duyarız ve bu sebepten ötürü yabancı dil öğrenmemiz gerekmektedir. Yabancı dil öğrenmek için sayısız çeşitlilikte alternatif mevcut. Bunlardan en iyisinin ve en kolayının hangisi olduğuna karar vermek için sizlere güzel bir liste hazırladım.

En Kolay Yabancı Dil Öğrenme Yolları

Hazırladığım yabancı dil öğrenmek listesinde dijital olarak İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca gibi sayısız seçenekler mevcut. Listede vereceğim kaynakları rahatlıkla kullanabilir, yabancı dil öğrenmek için sahip olmanız gereken her şeye sahip olabilirsiniz. Dilerseniz en kolay yabancı dil öğrenmek konulu listemize geçelim ve yabancı dil nasıl öğrenilir hep beraber görelim.

1. Duolingo

Evde Yabancı Dil Öğrenme programları içerisinde en popüler programdır. Ücretsiz birden fazla dil öğrenme ve çeviri imece özelliğine sahiptir. 38 farklı dil özeliği sayesinde yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Web olarak erişileceği gibi IOS ve Android uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Ayrıca sınavları geçerek sertifika sahibi olabiliyorsunuz.

2. Busuu

Zaman ayarla, kendine bir hedef belirle ve tekrar et özelliği ile ödüllü İngilizce programıdır. Ayrıca başka dilleri de öğrenme imkânınız vardır. IOS ve Android uygulaması ile konuşarak İngilizceyi kısa sürede öğrenin. Oyun haline getirerek yabancıl dil öğrenmeyi zevkli hale getirmektedir.

3. Voscreen

Oyunlaştırma özelliği ile kullanıcıların anlama hızlarını arttırma, okuma becerisini geliştirme ve dönüşlü dönüşüm sağlayarak doğru cevabı bulmanızı sağlamaktadır. Oyun modunuzu değiştirme, gözlem grupları, oynatma listesi yaratma ve zengin içerik yabancı dil öğrenme teknikleri ile öğrenmeyi amaçlamaktadır.

4. Mondly

33 dil öğrenme desteği ile nöral bilim sayesinde İngilizceyi keyifli ve kolay bir şekilde ana dilinizden daha kolay öğretmektedir. Birçok kez yılın en iyi uygulama ödülü almıştır.

5. Quzilet

Öğrencilerin sınavlarına yardımcı olmak için hazırlanan programın çalışma saatleri, çalışma modları ve sınıf oyunları ücretsiz öğrenme araçlarıyla artık siz de sınavlardan yüksek not alabilirsiniz. Sorunsuz senkronizasyon özelliği ile istediğiniz yerden uygulamayı indirin ve hareket halinde bile çalışın.

6. Memrise

Dersler bireysel ihtiyaçlara göre ayarlanır. Gerçek ve yerli konuşmacılar sayesinde dili doğal bir şekilde öğrenin. İlk başta gramer dersleri verilmeyip kelime altyapısı sağlanır. Böylece konuşmak için özgüven kazanırsınız.

7. Cambly

İhtiyaç ve seviyenize göre İngilizce öğrenme programını belirlersiniz. TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlık olarak uygulamayı kullanabilirsiniz. Online karşılıklı konuşma pratiği yapabilirsiniz. Anlık çeviri de mevcuttur.

8. Wordtest

Her detayı görüntüleme ve performansa dayalı puan toplayabilme özelliğine sahiptir. Performansınızı günlük öğrenebilirsiniz. YÖKDİL, YDS, TOEFL, IELTS gibi sınavlar için uygulama gramer ve kelime öğrenebilirsiniz. Ayrıca tarama testi ve düello özellikleri sayesinde kendinizi test edebilirsiniz.

9. Babbel

Gerçek dünya ve gerçek kişiler tarafından yeni bir dil öğrenilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Herhangi bir cihaz da öğrenme kolaylığı vardır. Öğrendiğiniz her şeyi tekrardan hatırlatan programdır. Öğrendiklerinizi pekiştirme özelliği sunmaktadır.

10. English Ninjas

Evde, işte ya da tatildeyken istediğin zaman, Dünya’nın dört bir yanından insanlar ile yabancı dilini geliştirme imkanı sunmaktadır. Karşılıklı dinleme ve konuşma özelliğiyle yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında pratik yapmayı amaçlayan programdır.

Yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz siteler listemizin sonuna geldik, sizde yukarıdaki siteleri kullanarak istediğiniz yabancı dili en kolay yolla öğrenebilirsiniz. Daha fazla kişisel gelişim içerikleri ve bu tarz listeler arıyorsanız kişisel gelişim kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Şebnem Keskin
Nereye gittiğinize bakmadan önce, nerede olduğunuza bir bakın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.