En İyi Soygun Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

En İyi Soygun Filmleri – Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Hırsızlık ve soygun filmleri zeka kokan suçlar, bunun yanı sıra elde edilen paralar belki paradan daha da değerli veriler ile izleyiciyi adeta büyülüyor. Bu suçlu insanların soygun filmlerini izlemek onların nasıl kurgu yaptığını ve bu kurguyu uygularken neler yaşanacağını görmek çoğu zaman heyecan dolu ve sürükleyici bir kazanımdır. Bazı özel soygun filmleri var ki bu heyecanı doyasıya yaşatırken bazı filmleri izlerken de “Adam neler kurgulamış” diyor izleyici. Dilerseniz hemen, heyecan ve aksiyon dolu en iyi soygun filmleri listemize geçelim.

1. İtalyan İşi – 2003

2000’li yılların çok konuşulan soygun filmlerinden biri olan İtalyan işi tecrübeli oyuncuların bir araya geldiği efsanevi bir filmdir. Bir grup hırsız olan Charlie Croker ve ekici Los Angeles’ın en büyük vurgununu yapmak için plan hazırlar. Çete arasındaki ihanetler de olayları bozma noktasına getirir. Gerilimin de eşlik ettiği bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

2. Banka İşi – 2008

Baş rolünde Jason Statham gibi usta bir oyuncunun oynadığı filmde bankadan paranın dışında daha değerli belgeleri çalan hırsızların hikayesi anlatılıyor. Gerçek hikayeden uyarlanan bu film en iyi soygun filmleri deyince ilk akla gelen filmler arasında yer alıyor

3. Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu – 2011

Hızlı ve Öfkeli serisinin 5. filminde hayatlarını garanti altına almak isteyen farklı suçlara bulaşmış insanların planladıkları soygun hikayesi ele alınmıştır.Parasını çalmak istedikleri kişi ise Brezilya’nın en zengin adamları arasındadır.Hızlı ve Öfkelinin diğer başarılı filmleri gibi bu filmde konusu ve oyuncuları ile kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

4. Sihirbazlar Çetesi – 2013

2013 yılında beyaz perde ile buluşan Sihirbazlar Çetesi filmi insanları hileler yapıp aldatan ve büyük vurgunlar yapan işinin ehli bir grup profesyonel hırsızın hikayesini anlatmaktadır. Bu film için tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız bir soygun filmi olduğunu söyleyebilirim.

5. Hırsızlar Şehri – 2010

Ben Affleck’in hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olduğu filmde Boston’da yaşayan gençlerin tasarladıkları banka soygunu sırasında banka müdiresini rehin almasıyla olaylar zinciri başlamaktadır. Ancak grup liderinin banka müdiresine yakınlık duyması olayları karıştıracaktır.

6. Ocean’s Eleven – 2001

George Clooney, Brad Pitt,Matt Dalmon gibi sinemada ün kazanmış oyuncuların bir araya geldiği bu filmde 11 kişilik bir ekibin ustalıkla kurguladıkları tam tamamına 150 bin dolarlık kumarhane soygunu anlatılmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi soygun filmlerinden biri olan Ocean’s Eleven ayrıca sinemanın en eğlenceli filmlerinden biridir.

7. Başlangıç – 2010

Başlangıç / Inception izleyiciden en yüksek puan almış ve farklı senaryosu ile dikkat çeken soygun filmlerinden biridir. Baş rolünde Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı bu filmde insanların bilinçaltına girmeyi başarıp en değerli bilgileri çalan usta bir mental hırsızı anlatmaktadır. İzlerken sizi farklı bir alemdeymiş gibi hissettirecek Başlangıç filmi en sıra dışı soygun filmlerinden biridir.

8. Dolandırıcılık Sanatı – 2013

Dolandırıcılık Sanatı sanat hırsızlığı konusunda profesyonel olan bir grubun akıllıca planladıkları soygunlar aksiyon dolu sahnelerle anlatılıyor. Muhteşem kadrosuyla hafızalara kazınan bu film mutlaka izlenmesi gereken soygun filmleri arasında yer alıyor.

9. Sıkıysa Yakala – 2002

Frank Abangnale Jr. adındaki dolandırıcının gerçek hikayesinin sinemaya uyarlandığı bu filmde dolandırıcı rolünü ünlü oyuncu Leonarda DiCaprio oynuyor. Yönetmen Steven Spielberg’in ünlü filmlerinden biri olan Sıkıysa Yakala birçok ödül almış 2000’li yılların en iyi soygun filmlerinden biridir.

10. Rezervuar Köpekleri – 1992

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun ilk filmi olan bu film birçok oyuncuya ün ve şöhret kazandırmış bir filmdir. Bir mücevher deposunu soyan hırsız çetesi ve peşlerine düşen polis memurlarının amansız mücadelesi anlatılmaktadır.

Mutlaka izlemeniz gereken ve en iyi soygun filmleri temalı yapımlar listemizin sonuna geldik. Listemiz gerçek anlamda efsaneleşmiş film önerilerinden oluşuyor, ancak ilginizi çekebilecek farklı film önerilerine de bakmak isterseniz film önerileri bağlantısına tıklayarak kategorimiz den daha fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.