En İyi 10 Laptop (Dizüstü) Bilgisayar Markası

En İyi 10 Laptop (Dizüstü) Bilgisayar Markası

Son zamanlarda herkesin için bir ihtiyaç haline gelen bilgisayarların yaygınlığı her evde en az 1 tane olacak şekilde artıyor. Çeşitli durumlarda, belirli ihtiyaçlara yönelik kullanılan bilgisayarların kullanım alanları da aynı doğrultuda artıyor. Daha önce okula götürülmemesi gereken bir unsur olarak görülen bilgisayarlardan bugün ders işleniyor.

Bunun yanı sıra iş anlamında artık sektör veya işetmenin durumuna bakılmaksızın her yerde bilgisayar var ve bunların geneli ticari amaçla kullanım için oralarda yer alıyor. Velhasıl kelam, bilgisayarlar günümüzde oldukça önemli araçlar. Ancak, iyi de var kötüsü de. Eğer bir bilgisayarı almaya karar verdiğinizde ilk yaptığınız şey  sadece bilgisayarın modeline veya teknik özelliklerine bakmaksa ileride sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir bilgisayarı almadan önce bakmanız gereken en önemli şey markasıdır. Bunun nedeni garantisi, teknik hatalar, genel problemler, ileride gerekirse parça bulmak ve diğer laptop aksesuarlarının kolay bulunması gibi şeyler bilgisayarınızın markasına bağlı. Eğer iyi bir bilgisayar markasının ürünlerini tercih ederseniz, işiniz bu tarz konularda kolaylaşacaktır.

Blog Aracı olarak sizleri belki de büyük bir yükten kurtaracak, en iyi laptop (dizüstü) bilgisayar markları listesi hazırladık. Dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan en iyi laptop markaları aşağıdaki gibidir…

1. Apple

Steve Jobs’un sahibi olduğu Apple’ın ürettiği laptoplar kullanıcıların tüm isteklerini karışılmakta. Oldukça performanslı ve aynı zamanda taşınabilirliği bakımından kullanıcıya hitap eden Apple laptoplarında MAC OS işletim sistemini kullanılıyor. MAC OS işletim sistemi, yüksek çözünürlükteki ekranı, uzun süre kullanıma uygun pili ve kullanışlı klavyesi ile en iyi laptop markaları sıralamasında ilk sırada Apple’ın bulunması gayet normaldir. Apple, Macbook Air, Macbook Pro ve Macbook adı altında premium bilgisayar üretimi gerçekleştiren büyük bir firmadır.

2. Lenovo

Windows işletim sistemine sahip en iyi bilgisayar markası ne diye soracak olursanız, size tereddüt etmeden Lenovo diyeceklerdir. Tıpkı Apple gibi yüksek ekran çözünürlüğü, klavyesi, ses ve grafik özellikleri bakımından en iyi laptoplar sıralamasında diğer rakiplerinin önüne geçmektedir.

3. ASUS

Taiwan üretimli Asus, hafif laptop denilince akla gelen ilk firmalardan biridir. Asus, dizüstü bilgisayarlarında zorlayıcı işlemler yapmayı seven kullanıcılar için oldukça yeterlidir. Tasarım ve ses kalitesi ile birçok rakibini geride bırakan Asus, ZENBOOK serisi ile laptop üretiminde ses getirmiştir.

4. HP

1939 yılından beri Amerika’da faaliyet veren Hp, en uzun süredir bilgisayar üreten firmadır. Teknik destek ekibi ve kaliteli üretimi sayesinde kısa bir süre içinde geniş bir müşteri sayısına ulaşmıştır. Kaliteli bir ses sistemine sahip olan Hp, hoparlör kalitesine göre sıralama yaptığımızda en iyi laptop markaları arasında en üst sıralarda yer alacaktır.

5. DELL

Laptop üretimi konusunda oldukça büyük bir üne sahip olan Dell, Lenovo ve Hp’nin ardından dünyanın en büyük 3. Kişisel bilgisayar üreticisidir. Dell’in üretmiş olduğu bilgisayarların en önemli özelliği yüksek pil ömrüne ve sağlam bir yapıya sahip olmalarıdır.

6. TOSHIBA

Sunduğu kalite ve hizmete kıyasla oldukça uygun fiyatlı laptoplara sahip olan Toshiba en iyi laptop üreticileri arasındadır. Özellikle üretmiş oldukları Satellite C serisi, tasarım ve hafifliği ile öğrenci ve şirket çalışanları için oldukça uygun bir laptoptur.

7. SAMSUNG

Samsung günlük kullanıma uygun ve kullanışlı bir laptop arayanların mutlaka tercih etmesi gereken bir markadır. Yapmış oldukları 9 serisi laptopları inceliğiyle göz dolduran ve kullanıcıların dikkatini en çok çeken laptop modellerinden biridir.

8. MSI

Dünyaca tanınmış bir marka olan MSI son yıllarda oldukça çok rağbet görmektedir. Günlük kullanımdan ziyade oyun amaçlı bilgisayarlar üreten MSI, oyun delisi kullanıcıların en çok tercih ettiği laptop konumundadır.

9. ACER

Acer, Tayvan merkezli bir firmadır. Üretmiş olduğu laptoplar kullanıcılar tarafından son yıllarda oldukça fazla talep görmüştür. Özellikle en çok ilgi gören Acer Swift 3 serisi olmuştur, satın almak istediğinizde sıfırını bulması oldukça zor. Diğer ürünleri de en az Acer Swift 3 kadar ilgi görmektedir, F/P açısından en iyi laptop markalarından birisi.

10. HUAWEI

Huawei, Çin merkezli bir teknoloji firmasıdır. Son yıllarda üretmiş olduğu bilgisayarlar ve telefonlar kullanıcıların büyük bir kısmının ilgisini kazandır. Üretmiş oldukları Matebook laptoplar ile bilinen Huawei yüksek kaliteyi uygun fiyatlarla kullanıcıya sunmakta.

En iyi laptop markaları listemizin sonuna geldik, dünyada ve Türkiye’de en çok yukarıdaki dizüstü bilgisayar markaları tercih edilmektedir. Genel olarak bu markalar fiyat performans ve teknik özellikler bakımından beğenilmektedir. Daha fazla bu tarz teknoloji içerikleri için Blog Aracı web sitemizin teknoloji kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.