En Güçlü Silahlar: Günümüzde Dünyanın En Gelişmiş 10 Silahı

En Güçlü Silahlar: Günümüzde Dünyanın En Gelişmiş 10 Silahı

En güçlü silahlar: Dünya ülkeleri kendi sınırlarını korumak amacıyla silahlanmaya oldukça fazla harcama yaparak teknolojinin getirdiği yenilikleri de kullanmak suretiyle en gelişmiş silahları üretmeye başladılar. Günümüzde silahların çapı küçük fakat tesir etkisi çok güçlü olmaktadır.

En Güçlü Silahlar

Dünyanın En Güçlü Silahları

Bu yazımızda günümüzde dünyanın en gelişmiş silahlarını tanıtmayı amaçladık. Günümüzde teknolojinin gelişimi silahlarında gelişimini güçlendirdi. Bu silahlar şunlardır.

Dünyanın en gelişmiş silahları:

  1. Hulc (Evrensel Yük Taşıyıcı)
  2. Ölüm Diskleri
  3. Aktif İnkâr Sistemi
  4. Rail Gun
  5. Manyetolu Hidrodinamik Patlayıcı Cephane
  6. Akıllı Kamuflaj Sistemi
  7. Mems
  8. Kinetic Bombardment
  9. Savaş Robotları
  10. Sıvı Lazer Savunma Sistemleri

Hulc (Evrensel Yük Taşıyıcı): 2000 yıllarında Berkeley Robotikler Laboratuvarın da geliştirilen yük taşıma sisteminin adıdır. Bu sistemde 90 kiloya kadar yük taşımakta ve bu yükü taşıyan bir dış iskelet oluşturuldu. Bu yükler HULC iskeletine yerleştirilerek bu yükü alan kişi yükün ağırlığını hiç hissetmez. Yani kişi baypas edilerek kullanan kişi kas zedelenmelerinden korunur. Katlanabilmekte ve esnek yapıda olmaktadır. Bu elbiseyi giyen askerler her türlü hareketi yapabilir. Eğilir, koşabilir birçok esnek hareketleri rahatça yapar.

Ölüm Diskleri: Toplar veya uçaklarla atılan mayın olmaktadır. Ölüm disklerinden bir tanesinin tesir gücü 10 kat daha fazla olmaktadır.

Aktif İnkâr Sistemi: Rusya tarafından üretilen bu silah hareket halindeki arabalardan rahatça kullanılmaktadır. Gökyüzüne göndermiş olduğu elektro manyetik dalgalar uçakların komuta sistemini ve rotasını devre dışı bırakıp düşmesini sağlamaktadır. Bu sistem insanlar üzerinde kullanıldığında deri yanmaları ve huzursuzluklar meydana gelmektedir.

Rail Gun: Elektro manyetik olup raysız sistem üzerinde çalışan bu silahın özelliği sesten 7 kat hızlı ateş etme mekanizması bulunur.

Manyetolu Hidrodinamik Patlayıcı Cephane: Patlayıcı manyetik alanın yardımıyla belirlenen hedefe erimiş metali göndermekle yok edilmesini tasarlanan sistemdir.

Akıllı Kamuflaj Sistemi: Kanada tarafından kuantum fiziği tekniğini kullanarak üretilmiş olan ve büyük oranda görünmezliği sağlayan sistemdir.

Memes: Bu sistem deneme aşamasında olmasıyla küçük böcekler şeklinde olarak üretilmekte casusluk için amaçlanmaktadır.

Kinetic Bombardment: Uçaklarla ve askerler ile uydu fişeği tarafından belirlenmiş olan hedef uydudaki silahın yardımıyla vurulmasını sağlar. Bu silahın etkisi diğer nükleer bombalardan daha fazla olacağı düşünülmektedir.

Savaş Robotları: Görünüş olarak minik tanklara benzemekte ve insansız olarak uzaktan kumandayla yönetilmektedir.

Sıvı Lazer Savunma Sistemleri: Savunma sistemi olarak tasarlanmıştır. Işık hızı ve gücü kullanılarak düşmanı etkisiz hale getirmektir. Bu sistem Gemilerde kullanılmaya başlanıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.