Düzce Belediyesi, Kültür Merkezinden ‘Süleyman Soylu’ İsmini Kaldırdı İddiası

Duvar gazetesinden Özel Çelik’in haberine göre, AK Partili Düzce Belediyesi’nin ‘Süleyman Soylu Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’ adıyla yapılan kültür merkezi inşaatından ‘Süleyman Soylu’ ismini kaldırdığı iddia edildi.  Eski İçişleri Bakanı Süleyman …

Düzce Belediyesi, Kültür Merkezinden ‘Süleyman Soylu’ İsmini Kaldırdı İddiası

Duvar gazetesinden Özel Çelik’in haberine göre, AK Partili Düzce Belediyesi’nin ‘Süleyman Soylu Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’ adıyla yapılan kültür merkezi inşaatından ‘Süleyman Soylu’ ismini kaldırdığı iddia edildi. 

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında ortaya iddia atıldı.İddialara karşılık Soylu’nun açıklaması merak konusu oldu.

AK Partili Düzce Belediye Başkanlığı tarafından bir süre önce Ağa Mahallesi’nde yapımına başlanan ‘Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’ne eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adı verilmişti.

Duvar gazetesi’nin haberine göre, Ancak belediye yaptığı yeni açıklamada kültür merkezinin adının ‘‘Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’ olduğunu duyurdu.

Belediye konuyla ilgili olarak 2 aralık 2023 tarihinde önce kurumsal sosyal medya hesabında daha sonra da basına geçtiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından Roman vatandaşlara yönelik Ağa Mahallesi’nde yapımına başlanan ve iki kattan oluşacak olan Süleyman Soylu Eğitim ve Kültür Merkezinin zemin katı ortaya çıkmaya başladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Ağa Mahallesi’nde yapımı devam eden ve İç İşleri eski Bakanı Süleyman Soylu’nun adını taşıyacak olan Eğitim ve Kültür Merkezi hızlı şekilde yükseliyor.”

”Geçtiğimiz mayıs ayında alan düzenlemesi ve toprak tesfiyesi yapılan ardından eylül ayında ihalesi gerçekleştirilen eğitim ve kültür merkezinin yapımına başlayan ekipler, 130 metrekare taban alanlı ve 2 kattan oluşan betonarme binaya yönelik ilk olarak temel ve su basman perde betonlarını dökerek işe başladı” denilen açıklamaya şöyle devam edildi: ”Su basman iç dolgusunun tamamlanmasının akabinde zemin kat kolonlarını döken ve zemin kat kalıplarının hazırlanmasını sağlayan ekipler, hava muhalefeti yaşanmaması halinde kısa süre içerisinde kat betonunun dökülmesini ve zemin katın inşasının tamamlanmasını sağlayacak.”

‘Süleyman Soylu’ isminin kaldırıldı iddiasına yanıt veren Düzce Belediye Başkanlığı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Belediyenin açıklaması şöyle:

“Yapılan merkezin ismi, ‘Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’dir. İlgili yapının yapılmasında eski İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyin büyük desteği söz konusudur. Sayın Bakanımızın bu jestine karşılık, tarafımızdan kendisine isminin bu merkeze verilmesi talebi iletilmiş, Sayın Bakanımız bu talebi yazmış olduğu bir mektup ile teşekkür ederek nezaket çerçevesinde kabul etmemiştir. Bu sebep ile merkeze Sayın Bakanımızın ismi verilmemiştir.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.