Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Dolandırıcıya Benzemediği İçin Dolandırılmışlar! Banyo Topu Mağdurları Deterjan Pazarı Hakkında Ne Düşünüyor?

Süleyman Kocabaş’ın kurduğu ayrıca birçok ünlü ismin reklamlarında yer aldığı Deterjanpazarı isimli şirketin geçtiğimiz günlerde banyo topu …

Dolandırıcıya Benzemediği İçin Dolandırılmışlar! Banyo Topu Mağdurları Deterjan Pazarı Hakkında Ne Düşünüyor?

Süleyman Kocabaş’ın kurduğu ayrıca birçok ünlü ismin reklamlarında yer aldığı Deterjanpazarı isimli şirketin geçtiğimiz günlerde banyo topu satışı üzerinden binlerce vatandaşı mağdur ettiği iddia edilmişti. Şikayetlerin artmasıyla birlikte Kocabaş’ın da bulunduğu 8 kişi gözaltına alınmıştı ayrıca Süleyman Kocabaş tutuklanmıştı. Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırıldığı bu sistemde ise mağdurlar da elleri kolları bağlı beklemeye başladı. Mağdurlar Telegram’da kurdukları yardımlaşma grubuyla hikayelerini, yaşadıklarını ayrıca düşüncelerini paylaşmaya başladı. Biz de ‘Sihirli Tablet’ grubuna girdik ayrıca göze çarpan bazı mesajları ayrıca detayları sizler için derledik. 

NOT: BU İÇERİK ONEDİO.COM KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ.

Çiftlik Bank ayrıca Thodex’in ardından geçtiğimiz günlerde de temizlik ürünlerinin satışının yapıldığı Deterjanpazarı.com sitesinin binlerce vatandaşı mağdur ettiği iddia edilmişti.

Kısa yoldan para kazanmak isteyen vatandaşlara “Bu tozu bu fiyata alın, yoğurup banyo topu yapın. 95 gün kuruttuktan sonra bizlere 3 katı fiyatına satın” sözleriyle ürünün ham maddesini satan şirketin ürünleri getiren vatandaşlara paralarını vermediği öne sürülmüştü.

İlk önce 30 daha sonra 60 ayrıca son olarak 95 gün bekletilen vatandaşlar da paralarını ödemeyen şirket, bu iddiaların ardından suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.

Bu sırada da ünlü isimler Onur Büyüktopçu, Berke Üzrek, Melek Baykal ayrıca Öykü Çelik’in firmayla çalıştığı da ortaya çıkmıştı.

Daha sonra da ünlü isimlerin reklam görselleri ayrıca videoları şirketin resmi Instagram hesabından kaldırılmıştı.

Şikayetlerin artmasının ardından ise Deterjanpazari.com sitesi hiçbir açıklama yapılmadan kapatılmıştı ayrıca Deterjanpazarı Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocabaş’ın ortadan kaybolduğu iddia edilmişti.

Ortadan kaybolduğu iddia edilen Kocabaş da yayınladığı videoda ‘Ödemenin gecikmesinin ana sebebi; iki aydır bu olaylar yüzünden iş yapamamak. Aynı zamanda finansal olarak organize etmiş olduğum nakit döngüsünü yapamamaktan kaynaklı.’ demişti.

Son olarak da aylar önce SHOW TV’ye sahte deterjanı anlayan uzman olarak çıkan Süleyman Kocabaş’ın aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındıktan sonra Kocabaş tutuklanmıştı.

Süleyman Kocabaş ayrıca O.K. adlı çalışan nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanırken, şüpheliler M.M., K.Ş.Ç. ayrıca F.Ç.Y. hakkında yurt dışına çıkış yasağı ayrıca belirli yerlere başvurma yönünde adli kontrol kararı verilmişti.

Bir yandan bunlar yaşanırken diğer yandan da birçok vatandaş dolandırıldıkları için Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Saray Mahallesi’ndeki fabrika önünde toplandı ayrıca eyleme başlamıştı.

Tabii Süleyman Kocabaş’ın ayrıca şirketin kendilerini dolandırmadığını ayrıca paralarını alacaklarını düşünen insanlar da fazlasıyla var. Biz de bu nedenle mağdurların kurduğu Telegram grubuna girip neler konuşulduğuna bakmak istedik.

Göze çarpan bazı mesajları da derledik. İnsanların birçoğu şirketin reklam çalışması yaptıktan sonra başka şirketlerin planlayıp bu yalanı ortaya attığını belirtiyor. Özellikle bu şirketlerin yerli ayrıca milli deterjan firması istemeyen yabancı şirketlerin olduğunu söylüyorlar.

Bazı insanlar şirketten şikayetçi olanları suçlu da görüyor.

Bir de grupta 149 kişinin katıldığı “Ne kadar zararınız var?” anketi düzenlendi. Anket sonucunda 149 kişinin %22’sinin zararı 100 bin TL’den fazla.

Ve Facebook sayfasında Süleyman Kocabaş’ın yanında olduklarını belirtip “yerli ayrıca milli” yazılı görseller de var.

Deterjanpazarı’nın inovasyon peşinde olan bir kuruluş olduğunu söyleyerek “yanındayız” diyenler de mevcut. Anlayacağınız asla kabullenemiyorlar.

Son olarak da birçok haber sitesinin ayrıca haber kanallarının banyo topu olarak bildiği temizlik ürünü aslında “MORSİL” isimli içerisinde vatandaşlara yaptırılan tabletin de bulunduğu leke çıkarıcı bir set.

Fabrikaya yapılan polis baskını sırasında da “MorSil” yazılı tabletler görüntülenmişti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.