Dolandırıcıların ATM’de Yeni Yöntemi: El Çabukluğu ile Kartları Çalıyorlar

İstanbul’da ATM önlerinde özellikle yabancı uyruklu kimselere yardım bahanesiyle yaklaşan ve el çabukluğu ile ele geçirdikleri kartlardan harcama yapan 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri tutuklanırken 2’si adli kontrol şartıyla serbest …

Dolandırıcıların ATM’de Yeni Yöntemi: El Çabukluğu ile Kartları Çalıyorlar

İstanbul’da ATM önlerinde özellikle yabancı uyruklu kimselere yardım bahanesiyle yaklaşan ve el çabukluğu ile ele geçirdikleri kartlardan harcama yapan 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri tutuklanırken 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, turistlerin yoğun olduğu Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde, yabancı uyruklu kişilerin kartlarından harcama yapıldığı yönündeki ihbarlar üzerine harekete geçti.

Teknik ve fiziki takibin ardından ekipler, şüphelilerin mağdurların yanına “yardım” bahanesiyle gelip el çabukluğuyla kartlarını aldıklarını, ardından kartın ATM’nin içinde kaldığını söyleyerek buradan ayrıldıklarını, daha sonra ise pos cihazı üzerinden harcama yaptıklarını tespit etti.

Kimlik ve adresleri belirlenen 3 şüpheli özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanırken 2’si adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.