Diyarbakır Cezaevi müze oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile yapımı tamamlanan …

Diyarbakır Cezaevi müze oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır Çevre Yolu, TOKİ 1525 konut, 17 iş yeri, bir cami, büyükşehir yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi huzur adası yapmak için çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmemize terör örgütleri ayrıca onların iplerini elinde tutan emperyalist zorbalar engel olamayacak.” diye konuştu.

Erdoğan, “Nerede bu Batı’nın insan hakları savunucuları? Benim Diyarbakır annesi kardeşlerim bunlara prim vermediler, dik durdu, eğilmedi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte zulümlere, kötü hatıralara konu olan Diyarbakır Cezaevi binasının hem hafıza hem de farklı alanlarda faaliyet yürütme mekanı olarak hizmet vereceğini söyledi.

Erdoğan, “Diyarbakır’ın rengi, PKK’nın istismarı veya HDP’nin sapkınlığı değildir. Bugün sizlerle sergilediğimiz işte bu kardeşliktir, muhabbettir, beraberliktir.” dedi.

ETİKETLER: Erdoğan
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.