Diş Teli Fiyatları Ne Kadar? Türkiye Geneli! 2022

Diş Teli Fiyatları Ne Kadar? Türkiye Geneli! 2022

Diş teli fiyatları: İnsanlar gün içerisinde sürekli birbiri ile iletişim halinde yüz yüze oldukça fazla iletişim halindedir. Peki yüz ifadelerimiz ya da gülümsememiz karşı tarafı oldukça etkilemektedir. Güzel bir gülümseme ya da konuşma sırasında ağızımızdan çıkan kelimelerin telaffuzu oldukça önemlidir. Bunu sağlayan en önemli yapı dişlerimizdir.

Dişlerimiz yapısı düzgünse ifadelerimiz bir o kadar etkili olmaktadır. Peki ya düzgün değilse ne olacak? Çözüm basit diş teli Diş teli genellikle dizilimi bozuk çapraşık ya da dişlerin fazla ayrık olması gibi durumlarda kullanılan bir tedavi şeklidir. Uzun süre kullanımda oldukça güzel sonuçlar alınabilmektedir. Bu tedavi ortodonti tedavisi olarak geçmektedir.

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Nasıl Takılır?

Dişinizin üzerine braketler yapıştırılır ve bu braketlerin arasından teller geçirilir. Bu sayede dişlerin kademeli olarak hareket ettirilmesi ve konumlanması amaçlanmaktadır. Bu tedavi kişinin diş yapısına göre bir kaç ay ve yıl olarak değişmektedir.

Diş Teli Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Burada sizi uzun süreli ve sabırlı olmanız gereken bir süreç beklemekte. Doktorların tavsiyesine mutlaka uymalısınız aynı zamanda bu süre zarfında çok sevdiğiniz ya da kullandığınız birçok yiyecek içeceklere ara vermeniz gereke bilir. Mesela; elma, armut cips, ceviz gibi sert besinler jelibon lokum şeker ve sakız gibi yapışkanlı besinler ve gazlı içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

Bu tarz besinler telim yapısına oldukça zarar vermiş olacaktır. Bu süre zarfında sıvı ve yumuşak şeyler tavsiye edilmektedir. İlk birkaç gün ağrınız olabilir bu normal karşılanmaktadır. Bakımı ise oldukça kolaydır. Sert olmayan bir diş fırçası ile yumuşak hareketler yaparak fırçalayabilir ya da diş ipi ile temizliğini yapabilirsiniz

Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli fiyatları ne kadar? En çok merak edilen konulardan biridir. Ücretler kullanılan malzemeler ve tedavinin seyrine ve kliniğine göre değişiklik göstermektedir.  2022 yılında Türkiye Diş Birliği’nin yaptığı açıklama da çift çene için 7,500-12.500 TL tek çene için ise 4000-6000 TL arasında değişmektedir. En net bilgi için mutlaka klinik muayene si yapılması gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.